Windows 7 ve Windows 8.1 Takviyesi bitmiş oldu

Samuag

New member
Windows 7 ve Windows 8.1 için yolun sonuna geldik. Microsoft, uzun yıllar boyunca desteklenen eski işletim sistemleri için güncelleme yayınlamayı bırakıyor. Artık güvenlik güncellemeleri de dahil olmak üzere hiç bir güncelleme sunulmayacak. Şirket ayrıyeten Windows 7 ve 8.1 için Microsoft Edge tarayıcı güncellemelerini de durduracak.

Çoğu kullanıcı için Windows 7 dayanağı aslında üç yıl evvel bitmiş oldu, fakat işletmeler için geniş programlı dayanak sağlanıyordu. Bu süreç de artık sonlandı. Öbür bir deyişle, kişi yahut kuruluş fark etmeksizin artık eski işletim sistemlerine dayanak kesildi.

Eviniz yahut iş yerinizdeki bir bilgisayarda hala Windows 7 yahut 8.1 çalıştırıyorsanız artık Windows 10’a yükseltme vaktiniz gelmiş olabilir. Bildiğiniz üzere Windows 10’un sistem ihtiyaçları Windows 11 üzere katı değil. Ayrıyeten dayanağın en az Ekim 2025’e kadar süreceğini tekrar hatırlatalım.

Windows 7 aslında sevilen bir işletim sistemiydi, yıllar daha sonra bile değerli bir kitle tarafınca kullanılmaya devam ediyordu. Windows 8 ve 8.1 ise hiç bir vakit bu kadar tanınan olmadı.