WhatsApp Durum Güncellemeleri İçin Sesli Notlar Takviyesi Geldi

Samuag

New member
2017 yılında sunulan WhatsApp Durum özelliği, kullanıcılar için daha alımlı hale getirilmek için bir dizi güncelleme aldı. En son yeniliklerden biri ise WhatsApp Durum için sesli notlar ayarlama yeteneği.

WhatsApp, kullanıcıların 30 saniyeye kadar sesli notları durum güncellemesi olarak kaydetmesine ve paylaşmasına imkan tanıyan ses durumunu duyurdu. Kullanıcılar, durum ekranındaki mikrofon simgesine dokunarak sesli notlar kaydetme seçeneğine sahip olacak. Bu, durum güncellemelerine daha şahsi bir dokunuş sağlayacak diyebiliriz. Geçtiğimiz ay WhatsApp ses durumu özelliği Android ve iOS beta test aygıtlarıyla test edilmişti.

Ek olarak, Tüm durumlarınızı bütün kişi listenizle paylaşmak istemeyebilirsiniz. Size her bir durum için kapalılık ayarlarınızı güncelleme esnekliği tanıyarak, her güncellemenizde durumunuzu kimlerin görüntüleyebileceğini seçme imkanı sunuluyor. En son amaç kitle seçiminiz kaydetmeniz ve bir daha sonraki durumunuz için var iseyılan olarak kullanmanız da mümkün. WhatsAypp ayrıyeten, Arkadaşlarınızın ve yakın bireylerinizin durum güncellemelerine süratli ve kolay cevaplar verebilmeniz için durum tabirleri ekliyor. Artık üst kaydırarak ve sekiz tabir simgesinden birine dokunarak istediğiniz duruma süratlice karşılık verebilirsiniz.

Yeni durum profili yardımıyla ise sevdiklerinizin durumlarını asla kaçıramayacaksınız. Bireylerinizden biri yeni bir durum güncellemesi paylaştığında, profil fotoğrafının sonunda bu halka görünür olacak. Son olarak, tıpkı ileti gönderirken olduğu üzere, artık durumunuzda bir temas paylaştığınızda da otomatik olarak irtibat içeriğinin görsel ön izlemesini goreceksiniz.

Tüm bu güncellemelerin kademeli olarak kullanıcılara sunulmaya başladığının altını çizelim. Özelliklerin tüm kullanıcılara ulaşmasının önümüzdeki haftalarda gerçekleşmesi planlanıyor.