Turhan Çömez: Altılı Masa ve onun haricindeki muhalefet partilerini gönülden destekliyorum

Muqe

Global Mod
Global Mod
Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, “Interpol tarafınca yalnızca ‘savunması alınmak üzere’ çıkarılan kırmızı bültenin, ‘tüm dünyada aranıyor’ biçiminde kapsamının genişletildiğini deklare etti. Peker’in rüşvet ve yolsuzluk tezlerinin AK Parti tabanında önemli rahatsızlık yarattığı ve seçim öncesi Peker ve etrafına yönelik baskının artırılacağı belirtiliyordu.

Peker’in basın danışmanı olduğu söz edilen Emre Olur’un Arnavutluk’tan Türkiye’ye getirilip tutuklanması daha sonrasında, Peker’in de Birleşik Arap Emirlikleri tarafınca Türkiye’ye iade edileceğine ait tezler ortaya atılmıştı.

‘PEKER’İN TÜRKİYE’YE GETİRİLMESİNİ ÇOK FAZLA İSTİYORLAR’

Gazeteci Tuba Emlek’in ‘Ne Oluyor’ programına konuk olan Eski AK Parti Milletvekili Turhan Çömez, Sedat Peker’in durumuna ait değerlendirmelerde bulundu. Çömez, “Hükümet, Peker’in Türkiye’ye getirilmesini fazlaca fazla istiyor. Bunu yapabilirse şayet, kendi hanesine fazlaca büyük artı müellif. Birincisi Peker’in yapacağı biroldukca açıklamanın üzeri örtülür. İkincisi AK Parti etrafları Erdoğan’ı her fırsatta ‘Dünya Lideri’ olarak tanıttığı için bakın ‘Erdoğan masaya yumruğunu vurdu ve istediğini yaptırdı’ diyebilir. Bunu da bir oya tahvil edebilir, bu da Erdoğan’ın lehine olacaktır.” formunda konuştu.

‘HÜKÜMET, MUHALEFETİ EN ZAYIF HİSSETTİĞİ AN ERKEN SEÇİME GİDEBİLİR’

Erken seçim tezlerine yanıt veren Çömez, “Hükümet, muhalefeti en zayıf hissettiği an erken seçime gidebilir. Bu küçük bir ihtimal olsa da hükümetin başında hala var. Şayet muhalefeti zayıf, modüllü bulursa ve kendisini en kuvvetli hissederse o devirde bir erken seçime gidebilir. O yüzden bütün tuşlara birden basıyor, bütün denetimi elinde tutmak istiyor ve kendi iktidarına hasar oluşturabilecek her argümanı ortadan kaldırmak istiyor. Sedat Peker de bunlardan bir tanesi.” dedi.

‘HER ŞEYİ BIRAKMAYA HAZIRIM’

Çömez, siyasete de geri döneceğini açıklayarak “Türkiye bir geçiş periyodu yaşıyor. İnancıma nazaran de bir bölüm kapanıyor. Bu ülkenin yurtsever insanları bir dönemi kapatıp, yeni bir dönem açacaklar. Bu süreçte de ben kayıtsız kalmak istemiyorum. Yarın vicdanımla baş başa kaldığımda, çocuklarımın yüzüne baktığımda ülkemin değişimine ve dönüşümüne yürekten takviye oldum demek için epeyce sık geliyorum. Kendi bölgem Balıkesir’den de ağır ilgi ve talep de var, siyasete dönmem konusunda. Buradaki yılların tertibi ve hekimliğim de var fakat her şeyi bırakmaya hazırım.” biçiminde konuştu.

Parti ismi vermeyen Çömez, “Cumhur İttifakı ve HDP ile katiyetle olmaz. Altılı Masa ve onun haricindeki muhalefet partilerini gönülden destekliyorum. Önümüzdeki günlerde kolları sıvayacağım.” dedi.