Sonos, Alexa ile Sesli Denetimi Türkiye’ye Getiriyor

Samuag

New member
Sonos ve Amazon, Alexa sesli denetim özelliklerini Türkiye de dahil 27 yeni ülkedeki Sonos aygıtlarında kullanıma sunuyor. Bu ülkelerde ikamet eden Sonos müşterileri teknolojiye bu baharda erişmiş olacak.

Şirket, Amazon’un Alexa’sını daha fazla ülkede Sonos aygıtlarında genişleterek kullanıcıların “Sonos hoparlörlerini seslerini kullanarak denetim etmenin yeni ve kusursuz bir yolunu” elde edeceklerini öne sürdü. Alexa ile kullanıcılar, başka vazifelerin yanı sıra vakit içindeyıcılar ayarlayabilecek, müzik çalabilecek, uyumlu akıllı aygıtları ve hava durumunu denetim edebilecek.

Ücretsiz bir yazılım güncellemesi ile Sonos aygıtlarındaki ses özelliği şu ülkelerde kullanılabiliyor: Türkiye, Belçika, Şili, Arjantin, Kosta Rika, Danimarka, Kolombiya, Ekvador, Finlandiya, Endonezya, Hong Kong, Lüksemburg, Malezya, Norveç, Peru, Hollanda , Filipinler, Polonya, Porto Riko, Singapur, Portekiz, Güney Afrika, Güney Kore, İsviçre, Tayvan ve İsveç, Tayland.

Kullanıcılar Alexa’ya Arc, Beam, Five, One, Roam ve Move üzere Sonos’un sesle aktifleştirilen aygıtlarında erişebilecek. Ayrıyeten her konuşmacı için kullanıcılar istedikleri ses servisini seçebilecek yahut uyumlu aygıtlar için tek bir sistemde birden epeyce ses servisini tercih edebilecek.