Siyahlı mı siyahsız mı? Hertha’nın hocası tartışılıyor

Ethereum

New member
Ev
Spor Dalları
Siyahlı mı siyahsız mı? Hertha’nın hocası tartışılıyor

Bundesliga’nın sondan bir önceki teknik direktörü cümlelere sığınıyor. Kulüpte popülerdir. Kalmalı mı? Köşe yazarımız Michael Jahn şüpheci.

Hertha’da ne kadar zamanı kaldı? Antrenör Sandro Schwarz saate bakıyor. Soren Stache/dpa

Hertha ne zaman derin bir krize girse -aslında uzun zamandır normal hale geldi- arkadaşlarımdan ve ayrıca eski Hertha destekçilerinden ve daha başarılı zamanların eski oyuncularından çok sayıda mesaj alıyorum. Hepsi iniş konusunda endişeli. Mevcut yorumların gidişatı: Hertha için yavaş yavaş siyah görüyorsunuz! Bu oldukça belirsiz, çünkü şu anda birçok kişi baş antrenör Sandro Schwarz’a odaklanmış durumda.

Fredi Bobic’in Dinamo Moskova’dan Berlin’e getirdiği 44 yaşındaki oyuncunun bu iş için hâlâ doğru kişi olup olmadığı konusunda kararsızım. Yenilgilerden sonra tekrar eden açıklamaları benim için yeterli değil (“açık olmalı ve kendimizle kalmalıyız”). Bana Hertha’nın eski teknik direktörü Tayfun Korkut’un her zaman “Momentum bizden yana değildi!”

Sandro Schwarz, kulüpteki en önemli spor otoritesidir.

Korkut, eski spor başkanının üç yıl işsiz kaldıktan sonra ormandan çıkardığı ve hiçbir şey işe yaramayana kadar elinde tuttuğu Fredi Bobic’in Stuttgart’taki günlerinden beri sırdaşıydı ve itfaiyeyi aramak zorunda kaldı. Felix Magath’ın formu. Magath (engin deneyime sahip otorite) ve İskoç asistanı Mark Fotheringham’ın (profesyoneller arasında yankı uyandıran duygusal volkan) birleşimi başarılı oldu.

Ben kimim ve eğer öyleyse, kaç tane?  Mutluluk arayışında Hertha BSC

Ben kimim ve eğer öyleyse, kaç tane? Mutluluk arayışında Hertha BSC

Bir zamanlar Avrupa şampiyonu olan Bobic’in görevden alınmasının ardından Sandro Schwarz, kulüpteki en önemli spor otoritesi haline geldi. Yeni spor direktörü Benjamin Weber – tüm saygımla – Bundesliga köpekbalığı tankına yeni gelen biri ve Andreas “Zecke” Neuendorf (Fotheringham tipi) ayrıca akademi müdürü/lisanslı oyuncu olarak yeni profesyonel alana giriyor. Andreas Schmidt, yönetim ve denetim kurullarında yer alan eski bir profesyoneldir, ancak günlük işlerle hiçbir ilgisi yoktur.

Bence Hertha’daki herkes, Dünya Kupası tatilinden önceki özverili ve bazen iyi ve her şeyden önce mücadeleci performanslar hakkında çok uzun süre konuştu: “Kayıp puanları alacağız.” Siyah, “aktif ve ileri-” anlamına gelmelidir. görünümlü futbol “durun, yani Bobic bir kez. Antrenör ayrıca bu gereksinimi karşılamaya çalıştı – ancak, yalnızca niteliksel olarak sınırlı bir kadroya sahipti. Yine de taraftarlarla ittifak başarılı oldu ve iyimserlik galip geldi. Ama biri Ocak ayında fişi çekmiş gibi görünüyor. Dünya Kupası öncesi aşamadaki tüm erdemler uçup gitti. Profesyoneller ağır ağır rakiplerinin arkasına koşarlar, zihinsel olarak Bochum, Wolfsburg veya Frankfurt’tan gelen oyunculardan daha yavaştırlar, konsantrasyonları kötüdür. Sadece neden?

Hertha Berlin'de kriz, Frankfurt'taki yenilginin ardından daha da kötüleşti

Hertha Berlin’de kriz, Frankfurt’taki yenilginin ardından daha da kötüleşti

2023’te Hertha, 1:13’lük korkunç bir skorla dört maçı da kaybetti, Siyah yönetiminde 19 lig maçında sadece üç galibiyet kutladılar. Bir Hertha takımı, Ocak 2012’de yeni yılın başında Michael Skibbe’nin teknik direktörlüğünde arka arkaya dört düello kaybetti. VfB Stuttgart’ta feci bir 0:5’ten sonra koç için iş bitmişti. Halefleri René Tretschok ve Otto Rehhagel de küme düşmekten kurtulamadı. Antrenör değiştirmek her zaman istenen etkiyi yaratmaz.

Başkan Kay Bernstein şimdi bir “strateji değişikliği” ilan etti, sorumluluğu “Hertha DNA”sına sahip adamlara veriyor (bunu tam olarak nasıl tanımlıyorsunuz?) ve gelecekte kendi gençlik akademisini daha yoğun bir şekilde inşa etmek istiyor. Sandro Schwarz, çalışkanlığı ve ekiple olan saygılı etkileşimi nedeniyle ondan yüksek düzeyde takdir görmektedir. Sonunda koçluk pozisyonunda süreklilik istiyorsun ki bu anlaşılabilir bir durum. İnsan siyahla daha uzun süre ilan edilen “Berliner Weg” e gitmek istiyor. Yine de, ligde kalmanın – tüm vizyonlarla – mutlak öncelik olması gerektiğini düşünüyorum. Koç değişikliği gibi popüler olmayan önlemler de göz ardı edilmemelidir. Takım kendini olabildiğince çabuk toparlayamaz ve zaferler kazanmazsa, sonunda siyahı göreceğim.