OnePlus Keyboard 81 Pro Duyuruldu

Samuag

New member
OnePlus 11 ve OnePlus Pad duyurusunun yanı sıra OnePlus Keyboard 81 Pro isimli bir PC mekanik klavyesi de duyuruldu. Mekanik klavye şirketi Keychron ile iş birliği ortasında üretilen klavye, alüminyum bir gövdenin içine yerleştirilmiş 81 anahtar içeriyor.

OnePlus’a nazaran tuşlar, “her basışta yumuşak bir sıçrama” yaratması beklenen termoplastik bir gereç kullanıyor. Ek olarak, klavyenin sağ üst köşesinde oyun oynarken hudut bozucu bildirimleri kapatmanıza müsaade veren özelleştirilebilir süreçlere sahip bir düğme yer alıyor. Klavye 4.000mAh bataryası ile kablosuz olarak kullanılabildiği üzere USB kablosu ile de bağlanması mümkün.

OnePlus Keyboard 81 Pro, birfazlaca açık kaynaklı yazılım uygulamasıyla klavyenin bir daha eşlenmesini destekliyor. Ayrıyeten tuşların gerisinde RGB aydınlatması olacak. Özel bir donanım anahtarı ile macOS ve Windows klavye sistemleri içinde da geçiş yapılabilecek. Klavyenin Linux, iOS ve Android aygıtlarla da uyumlu olduğu tabir ediliyor. Dikey bir pozisyona yerleştirmek için klavyenin birlikte verilen standı da kullanma imkanı sunuluyor. Bu, klavyeyi kullanmadığınız vakit içinderda kaybedilen masa alanını diğer şeyler için kullanabilmeniz için düşünülmüş.

Klavyenin iki versiyonu satılacak. Biri optimize edilmiş dokunsal anahtarlarla Esc ve Enter tuşları için kırmızı renklerle koyu gri renkte olacak. Oburu açık gri renkte, mavi Esc ve Enter ile lineer anahtar tuşları sunacak.

Keyboard 81 Pro’nun fiyatı hakkında şu an için bilgi verilmedi. Öte yandan, ön siparişler Nisan ayında başlayacak. Klavyenin nerelerde satılacağı da belirsizliğini koruyor.