Microsoft, Windows 11’in Evrak Gezgininde Reklam Göstermeyi Test Ediyor

semaver

New member
Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 11 üzerinde güncellemeler yapmaya devam ediyor. Yeni gelen bilgilere nazaran şirket artık de Windows 11’de reklam göstermek istiyor ve bunun için bir dizi testi gündeme almış durumda.

Twitter’da ortaya çıkan bir sızıntıya nazaran Microsoft, Belge Gezgini üzerinde reklamlar yayınlayacak. Microsoft’un Evrak Gezgini üzerinde görüntüleyeceği reklamlarda kendi reklamlarını mı yoksa farklı şirketlerin mamüllerinin reklamlarını mı görüntüleyeceği şimdilik muhakkak olmasa da bu, kullanıcılar tarafınca beğenilen karşılanır mı emin değiliz. Çünkü artık reklam görmediğimiz neredeyse tek platform Windows işletim sistemi kalmıştı. Bilhassa fiyatlı ve lisanslı bir eserde reklam görmek bir epeyce kullanıcı tarafınca beğenilen karşılanmayabilir.

Some people will go mad if Microsoft starts adding ads in explorer. pic.twitter.com/rusnyrYyX2

— Florian (@flobo09) March 12, 2022

Lakin öte yandan Microsoft, farklı bir abonelik sistemi üzerinde de çalışıyor olabilir. Reklamlı ve reklamsız biçiminde 2 farklı Windows 11 eser satışı üzerinde bir iş modeli geliştirmek ve bu biçimdece reklamlı abonelikler için Windows 11 işletim sistemini daha uygun fiyatlı satışa çıkartmak kelam konusu olabilir. Microsoft, Windows 11 önizleme yapılarında şimdilik bu özelliği test ediyor ve kullanıcılardan gelecek geri bildirimler doğrultusunda yol alacak üzere görünüyor.