Kılıçdaroğlu’ndan İzmir’den seçim iletisi: Sandığı getirecekler

Muqe

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de; “Karamsarlığa asla kapılmayın. İnançla, kararlılıkla adımlarımızı atacağız ve gayeye ulaşacağız. Maksat iktidar. Halkın iktidarı. Milletin iktidarı. Bir avuç tefecinin değil. Bir avuç azınlığın değil, ‘beşli çete’lerin değil. Halkın iktidarını kuracağız. Halkla bir arada yöneteceğiz” dedi. Kılıçdaroğlu, “Sabırla bekleyin, sabırla. Sandığı getirecekler, derslerini vereceğiz. Demokratik yollarla bunları göndereceğiz. tekrar gelmemek üzere göndereceğiz bunları” diye konuştu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de; Buca Metrosu’nun temel atma merasimine katıldı. Kılıçdaroğlu, şunları söylemiş oldu:

“GELECEĞİNİZİ YURT DIŞINDA ARAMAYIN: Hiç kaygı etmeyin sevgili gençler. Nitekim de hoş günler goreceğiz ve sahiden de sizler motorları maviliklere süreceksiniz, bunun bütün alt yapısını oluşturacağım. Bu ülkenin gençleri ümitsizliğe kapılmayın. Geleceğinizi yurt haricinde aramayın. Bu ülkenin hoş gençleri, size yaşanabilir bir Türkiye’yi bırakacağız. Yaşanacak bir Türkiye, huzurlu bir Türkiye’yi birlikte Millet İttifakı ile bir arada yapacağız ve ayağa kaldıracağız.

ANKARA’YA İLETİ GÖNDERDİLER: İzmir için tarihi bir gün. En büyük yatırımlardan birisi. Bütün baskılara karşın, bütün ekonomik açıdan var olması gereken avantajların kısıtlanmasına karşın, belediye liderlerimiz ellerinden gelen bütün çabayı gösteriyor. Tunç Liderimiz da öteki belediye liderlerimiz da bütün baskıları aşarak vazifelerini sürdürüyor. Ankara’ya bildiri gönderdiler.

ELEKTRİK ARTIRIMLARINI GERİ AL: Buradan ben de göndereyim, bir bildiri. Yakında toplayacaksın Bakanlar Kurulu’nu. Elektrik artırımlarını geri al. Yüzde 127 artırım. Yüzde 127 artırım bize yakışmıyor. Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmıyor. Sarayında oturacaksın, her şey ücretsiz olacak. Elektriğin parasız. Kira ödemeyeceksin. Yol parası ödemeyeceksin. Yemek parası ödemeyeceksin. hiç bir şey ödemeyeceksin: Vatandaşa gelince yüzde 127 artırım. Geri almasını istiyorum. bir arada söylemeliyiz.

ORTADA HÜKÜMET YOK Kİ İSTİFA ETSİN: (‘Hükümet istifa’ sloganı atılması üzerine) Ortada hükümet yok ki istifa etsin. Bir kişi var. Hükümet filan yok, evvelce vardı hükümet. Şundan emin olmanızı isterim: Siz nitekim de hoş bir Türkiye’de yaşayacaksınız. Özgürlüğü tadacaksınız bir daha. bir daha hoşluğu nazaranceksiniz. Bu ülkenin her tarafında, her vilayetinde herkes huzur ortasında gezecek. Barışı getireceğiz. Özgürlüğü getireceğiz. bir arada yaşamayı getireceğiz. Hiç kimseyi; kimliği, inancı, ömür şekli ötürüsıyla eleştirmeyecek, ötekileştirmeyeceğiz. 84 milyonun kucaklaştığı hoş bir Türkiye’yi bir arada inşa edeceğiz.

MORALİNİZİ BOZMAYIN, DEMOKRASİ İÇİNDE GÖNDERECEĞİZ: Hakikaten de bu ülkeye adaleti getireceğiz. Sahiden de huzuru getireceğiz. Bu ülkede adaletin olmadığını, binlerce çocuğun yatağa aç girdiğini, büyük kaynakların ‘beşli çete’lere tahsis edildiğini, milyonlarca gencimizin işsiz olduğunu, meskenlerde huzurun olmadığını, bu ülkede geçinmenin de hayli sıkıntı olduğunu biliyorum. Lakin bütün bunlar karşın diyorum ki moralinizi bozmayın, sandık gelecek ve göndereceğiz onları. Demokrasi ortasında göndereceğiz.

HALKA HESAP VERMEYEN ANLAYIŞI REDDEDECEĞİZ: (‘Birleşe birleşe kazanacağız’ sloganının atılması üzerine) Birleşe birleşe kazanacağız ve hoş bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Arbede etmeden, birlikte düşünerek, problemleri masaya yatırarak ve meselelere akılcı tahliller getirerek. birlikte; Türkiye’yi hoş bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. Huzurlu bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. Sevgili gençler; sizler tweet attığınızda korkmayın, Millet İttifakı’nın iktidarında korkmayacaksınız. Sabahın köründe polis gelip konutunuzu basmayacak. Bundan emin olacaksınız. Milletin iktidarında yani Millet İttifakı’nın iktidarında daima birlikte iktidar olduğumuzda, halk için çalışacağız. Gençlerimiz için ve bayanlar için çalışacağız. Hiç kimse aç ve açıkta kalmayacak. Ve bir şeyi daha getireceğiz. Halktan topladığımız her kuruşun hesabını halka vereceğiz. Halkına hesap vermeyen siyasi anlayışı reddediyoruz, reddedeceğiz birlikte.

HALKLA BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ: Ayrıyeten şunu da tabir edeyim. İzmir milletvekili olmaktan da gurur duyduğumu söz etmeliyim. Sizlere hizmet etmek, İzmirliler için çalışmak farklı bir gurur vesilesi. Türkiye’nin bütün sıkıntılarını üç aşağı beş üst bilmiyoruz, yaşıyoruz. Buna karşı umutsuz değiliz, umutluyuz. birlikte hoş Türkiye’yi inşa edeceğiz. Emin olmanızı isterim. Bir sefer daha vurguluyorum. Karamsarlığa asla kapılmayın. ‘Efendim bunlar gelirse şöyleki olur, bunlar gelirse bu biçimde olur.’ Ne derlerse desinler. İnançla, karalılıkla adımlarımızı atacağız ve amaca ulaşacağız. Maksat iktidar. Halkın iktidarı, halkın. Milletin iktidarı. Bir avuç tefecinin değil, bir avuç azınlığın değil, ‘beşli çete’lerin değil. Halkın iktidarını kuracağız. Halkla birlikte yöneteceğiz. Her kuruşun hesabını vererek. Belediye liderlerimiz bütün aksaklıklara, engellemelere karşın bakılırsav yapıyorlar. Burada İzmir’de tarihinin en büyük metro yatırımı. İstanbul’da 10 farklı metro inşaatı, birebir anda sürdürülüyor. Gidin Antalya, Mersin, Adana, Aydın, Eskişehir’e goreceksiniz belediye liderlerimiz harika çalışıyor, halkın nabzını tutuyorlar. Belediye liderlerimiz halk için çalışıyor, halka hesap veriyorlar. ‘Yaptığınız her yatırımın kaça mal olduğunu millete söyleyeceksiniz.’ Her kuruşun hesabını veren bir devlet idaresi bizim ülkümüzdür.

BİR DAHA GELMEMEK ÜZERE GÖNDERECEĞİZ: Hiç telaş etmeyin, sabırla bekleyin, sabırla. Sandığı getirecekler, derslerini vereceğiz. Demokratik yollarla bunları göndereceğiz. tekrar gelmemek üzere göndereceğiz bunları.”

“AYAKKABI KUTUSUNA BENZEMİYOR LAKİN YÖNETİM EDECEĞİZ”

İzmir Belediye Lideri Tunç Soyer, Kılıçdaroğlu’na temeli atılan Buca Metrosu’nun maketini armağan etti. Kılıçdaroğlu, “Teşekkür ederim. Bu ayakkabı kutusuna benzemiyor lakin yönetim edeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer ve CHP milletvekilleri, önlerindeki butonlara tıpkı anda basarak metro inşaatının temelini attı.