Kanserle mücadele: “Haberler olarak hareket ediyoruz”

Captain123

New member
Bayanlar ve Baylar

Sayın Profesör Eggert,

Sayın Profesör Klinkhammer-Schalke,

Kanser ölümleri 1990’lardan beri düşüyor. Bu büyük ölçüde kanser araştırmalarının sonuçlarından kaynaklanmaktadır. Bu genellikle sinsi hastalıkla savaşmak için kanser araştırmalarını güçlendirmeye devam etmeliyiz. Bu nedenle, bir yıl önce Ulusal Kansere Karşı On Yıl’ı başlattık.

Birçok ortak tarafından desteklenen bir araştırma girişimi olarak Kanser On Yılı’nı kurduk. Bugün bu sahnede yanımda önemli silah arkadaşlarım olduğu için mutluyum.

Sağlık Bakanlığı ile birlikte, Almanya’daki merkezi güçleri güçlü kanser araştırmaları ve bunun sağlık hizmetleri ile ağ oluşturması için seferber etmeyi başardık.
Kansere Karşı Ulusal On Yıl benzersizdir çünkü:

  • birçok seçkin kuruluş ve şahsiyetten
  • birlikte çalışmanın açık yolu
  • şimdiye kadar benzersiz hasta katılımı
  • ve son olarak, uzun vadeli doğası nedeniyle.
On yılın odak noktası

  • On yıl, merkezi sorulara adanmıştır:
  • Yeni vaka sayısı nasıl azaltılabilir?
  • Kanser araştırmalarında çözülmemiş en büyük sorular nelerdir?
  • Ve: Araştırma ve bakım arasındaki karşılıklı öğrenme nasıl optimize edilebilir?
katkıları Haberler


biz de Haberler bu soruları ele alın ve harekete geçin: 62 milyon Euro’ya kadar, önleme, teşhis ve tedavi uygulamalarını kararlı bir şekilde iyileştirmesi gereken karşılaştırma ve optimizasyon çalışmalarını destekliyoruz.

Ulusal Tümör Hastalıkları Merkezi’nin mevcut iki konumuna ek olarak, NCT, maddi destek. Yaz aylarında, yeni yerler uluslararası bir uzmanlar paneli tarafından seçilecek.

İçinde NCT mükemmel araştırma ve özen birleştirilmiştir. Yeni lokasyonlar ile kanser hastalarına kanser araştırmalarından elde edilen bulgulara en üst düzeyde daha iyi erişim imkanı sunacağız.

Bununla birlikte, Ulusal On Yıl ancak insanları dahil ederse başarılı olabilir. Bu nedenle çevrimiçi bir diyalog gerçekleştirdik. Yanıt muazzamdı: 3.000’den fazla katılımcı katıldı.
Her şeyden önce, etkilenenler “kişisel olmayan bir terapi makinesinden” bireyselleştirilmiş tedaviye bir paradigma kayması istiyor. Tüm bu geri bildirimleri yanımıza alıyoruz.

Outlook on yılı 2020


Gidecek çok işimiz var – ama daha yapacak çok işimiz var.

Destek tedbirleri konusunda yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Örneğin, tıp bilişiminin bir parçası olarak, diğer şeylerin yanı sıra kansere odaklanan dijitalleşme için bir finansman önlemi yayınlayacağız.
Finansmanımızın seçim komitelerinde hasta temsilcilerinin yer alması standart olacaktır.
Avrupa’da da kanser araştırmalarını ilerletmek için Almanya’nın AB Konsey Başkanlığını kullanıyoruz.

Bu ilk yıl içimi umutla dolduruyor. Kansere Karşı Ulusal On Yıl ile ilk kez, uzun vadeli bir ufukta Alman kanser araştırmasının tüm alanlarındaki tüm mükemmelliği ve deneyimi bir araya getiren bir girişim var!

Araştırma ve bakım çakışıyor. Birlikte çekelim! Geleceğin kanser ilacını birlikte şekillendirelim!