Instagram Öyküler İçin Yakınlaştırma Takviyesi Geliyor

Samuag

New member
Instagram yakın vakitte kullanıcılarına yeni bir özellik daha sunacak üzere gözüküyor. Buna göre kullanıcılar, Instagram Kıssaları için bir yakınlaştırma takviyesine ileriki vakitte kavuşabilir.

Kullanıcılar daha evvel hesaplarına Kıssalar yüklediğinde, takipçileri görseli yahut görüntüyü yakınlaştıramıyordu. Geliştirici Alessandro Paluzzi, kısa bir görüntüde özelliği çalışırken gösteren haberi Twitter’da paylaştı. Bu, şirketin yakınlaştırma özelliğini Kıssalar özelliğine birinci defa yerleştirmesi olacak.


Şu anda, beslemedeki fotoğrafları ve hatta görüntüleri yakınlaştırma seçeneğiniz var. Yeni eklenti, kullanıcıların metin üzere detayları yakınlaştırmasına ve eserleri yakından tahlil etmesine imkan sağlayacak. Özelliği kullanmanız için tek yapmanız gereken, imgenin yakınlaştırmak istediğiniz noktasında çimdikleme hareketini yapmak olacak.

Bunun haricinde geliştirici, kullanıcıların bir avuç yeni reaksiyon içinden seçim yaparak Sevgililer Günü’nde Hikayeler’e reaksiyon verebileceklerini de öteki bir gönderide paylaştı.

Son olarak, Instagram’ın Hikayeler’deki yakınlaştırma özelliğini kullanıma sunmayı ne vakit uygun nazaranceği bu noktada bilinmeyen.