İnstagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır ?

Adanali

Member
Dark mode özelliğinin hayatımıza girmesiyle birlikte, Instagram için karanlık modu açmak isteyen kullanıcıların kafalarında soru işaretleri oluşmaya başladı. "Instagram siyah mod nasıl yapılır?" sorusunun cevabını merak edenler için detayları haberimizde derledik. İşte, iOS veya Android cihazlar için adım adım dark mode theme (karanlık mod) kullanım aşamaları.

İOS 13'TE İNSTAGRAM KARANLIK MOD NASIL YAPILIR?

Sadece İOS 13'te geçerli olan İnstagram karanlık modu, daha koyu bir görünüm için ekranınızdaki renkleri ayarlar. Instagram için Karanlık Modu açmak için, iOS veya Android cihaz ayarlarınıza gidin.

Aklınızda bulundurun: Cihazınızın işletim sistemini, Instagram uygulamanızın yanı sıra iOS 13 veya Android 10 ile güncellemeniz gerekir. Cihazınızın ayarlarında Karanlık Modu açarak, Sadece Instagram'da değil, çeşitli uygulamalarda Karanlık Modu etkin görebilirsiniz.

IOS 13 CİHAZINIZDA KARANLIK MODU NASIL KULLANILIR

-Ayarlar menüsüne gidin

-Ekran ve Parlaklık'a seçeneğine dokunun

-Açılan menüde ''Koyu Mod''u seçin.

Koyu Mod'u Denetim Merkezi'nden açmak veya kapatmak için aygıtınızın sağ üst köşesinden aşağı çekin ve parlaklık denetimini basılı tutun. Ardından, ''Koyu Mod'' açık veya Koyu mod kapalı'ya dokunun. ''Koyu Mod''u gün batımında veya belirli bir saatte otomatik olarak açılacak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Ayarlar > Ekran ve parlaklık'a gidip otomatik'i seçin. Seçenekler'e dokunarak ''Koyu Mod'' için bir zamanlama ayarlayın.

ANDROİD'TE İNSTAGRAM KARANLIK MODU NASIL KULLANILIR?

-İlk olarak Google Play Store’u açın, Instagram’ı bulun ve dokunun. Açılan sayfayı aşağıda doğru kaydırın, Beta sürümüne katılma yazısını görünce “Katıl” butonuna dokunun.

-Bu işlemin ardından tekrar "Uygulamalarım ve oyunlarım" menüsüne gidin, Instagram’ı bulun, "Yükle" butonuna basın.

-Telefonunuzun ana ayarlar menüsüne gidin, arama bölümüne gece modu ya da karanlık mod yazın. Çıkan ayarlardan gece modunu açın, Instagram uygulamasını açın ve karanlık modda kullanın.

Koyu tema, Android sistem kullanıcı arayüzü ve cihazınızda çalışan uygulamalar için geçerlidir. Renkler, videolar gibi medyada değişmez.

Rengi ters çevirme, renk değerlerini değiştirir. Örneğin, beyaz bir ekrandaki siyah metin, siyah bir ekranda beyaz metin haline gelir. Rengi ters çevirme medya için de geçerlidir ve renk kalitesi ya da okunabilirlik sorunları yaşanabilir.

Android 9 veya daha eski bir sürümü kullanıyorsanız: Tek seferde bu ayarlardan yalnızca birini kullanabilirsiniz. Örneğin, Koyu temayı açarsanız rengi ters çevirme otomatik olarak kapanır.