İmamoğlu 6’lı tepeyi kıymetlendirdi: Tarihi bir manzara

Muqe

Global Mod
Global Mod
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, bugün radyocularla Emirgan Korusu’ndaki buluştu.

Radyocular, İmamoğlu’na, Kanal İstanbul’dan İBB’nin elinden alınan gayrimenkullere, eski İBB idaresi devrinde burs alan siyasetçilerden yeni yönetimin 53 bin öğrenciye verdiği eğitim katkısına, yeni taksi düzenlemesinden Askıda Fatura uygulamasına kadar biroldukca hususta sorular yöneltti.

‘TARİHİ BİR GÖRÜNTÜ’

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine, UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’ın bir ortaya gelmesini ‘tarihi bir adım’ olarak nitelendiren İmamoğlu şunları kaydetti:

“Çok farklı 6 siyasi partinin 6 genel liderinin bir ortaya gelmesi, tarihi ve kıymetli bir imgedir. Bana bakılırsa, Türkiye’nin demokrasi tarihinin en kıymetli buluşmalarından birisidir. Natürel bir toplantı, bir buluşma her şey demek değildir. olağan olarak bunun öncesi vardır. Lakin bundan daha sonrası daha da kıymetlidir. Bu manada alınacak yol, Türkiye’nin tıpkı zamandamokrasisi ismine hem sizin üzere toplum özgürlüğünün en sembolik alanlarının daha uygun işlenebilir hale gelmesi, daha düzgün işlerini yapabilmesi noktasında da büyük sorumluluklara sahiptir.”