Eski AMD Ekran Kartları İçin Yeni Şoförler Yakında Geliyor

Samuag

New member
AMD, son iki aydır sırf Radeon RX 7000 serisine odaklanarak yeni ekran kartları için arka arda dört başka şoför yayınlamıştı. RX 6000 ve evvelki jenerasyon kartları unutan AMD, bu tavrından dolayı kullanıcılarından reaksiyon aldı. her neyse ki kırmızı grup kısa vakitte kullanıma sunmak üzere yeni bir şoför hazırlıyor.

Oyun Tahlilleri ve Pazarlama Baş Mimarı Frank Azor, bir paylaşımında “Radeon RX 6000 serisi ve evvelki kuşak kartlar için yeni AMD Radeon şoförleri üzerinde çalışıyoruz” dedi. “Önümüzdeki iki hafta ortasında yayınlamayı hedefliyoruz. Sabrınız için teşekkür ederiz.

Kırmızı grup, Radeon RX 7900 XT ve RX 7900 XTX ekran kartlarını Aralık ortasında piyasaya sürdü. Görünüşe nazaran AMD takımlarının ortaya çıkan yanlışlara odaklanması gerekiyordu, şirket de şoförleri desteklemek üzere mümkün olduğu kadar epey sayıda yazılım mühendisini gorevlendirdi.

RDNA 3 ve eski GPU’ların kullandığı şoförler şu anda farklı. AMD, gelecekte şoförleri birleştirip tek bir pakette yayınlamak istiyor. Lakin bu ne vakit gerçekleşir bilinmez.