Çözüldü: Discord, Ekran Kartı Bellek Frekans Suratını Kısıtlayabiliyor

Samuag

New member
Son vakitte Discord yazılımına yapılan bir güncelleme, NVIDIA ekran kartı belleklerinin düşük saatlerde çalışmasına niye oldu. Yazılım art planda çalıştığında ekran kartı azamî bellek saatlerine ulaşamıyordu, bu da performans kaybına yol açıyordu. her neyse ki NVIDIA bahisle ilgili bir tahlil sağladı.

NVIDIA Costumer Deva resmi hesabı, bellek suratı yanlışını düzeltmek için güncellenmiş bir uygulama profili dağıtmaya başladığını deklare etti. Lakin bu bir Windows, Discord yahut NVIDIA şoför güncellemesi değil, yonga üreticisinin sunduğu ekran şoförleri için yeni bir uygulama profili. Bu niçinle, yeni profilin aktifleştirilmesi için sistemi bir daha başlatmanız kâfi. NVIDIA’nın tam açıklaması şöyle:

GeForce kullanıcıları artık Discord için uygulama profili güncellemesini indirebilir. Bu güncelleme, kimi GeForce GPU’ların bellek saatlerinin Discord art planda çalışırken tam sürate ulaşmamasına niye olan yakın tarihindeki bir sorunu çözmekte. Güncelleme, Windows’ta bir daha sonraki oturum açışınızda otomatik olarak bilgisayarınıza indirilecek.

Şirket bellek frekans probleminin gerisinde yatan bilgileri paylaşmadı. Bir hatırlatma olarak, Discord yakın vakitte RTX 4000 serisi (Ada Lovelace) ekran kartları için AV1 takviyesini faal hale getirmişti. Yani bir ihtimal olarak sorunun arkasında AV1 kodlama takviyesi olabilir.