Çin Üretimi PCIe 5.0 Dayanaklı Ekran Kartı Performans Testinde: MTT S80

Samuag

New member
Çin menşeili şirketler son senelerda GPU pazarına fazlaca kıymet vermeye başladı. Farklı ekran kartları üreten isimler olsa da, piyasaya sürülen ve yaygınlaşan eserler görmek güç. Bu niçinle grafik kartı üreticisi Moore Threads’in ürettiği kartlardan beklentiler yüksekti. MTT S80 modeli daha evvel belli perakendecilerde satışa çıkmıştı. Kimi testlerde ise GeForce GTX 1060’a yakın performans sergilediği gözlemlenmişti.

Teknoloji meraklısı Löschzwerg şu anda Çin haricinde MTT S80 GPU kullanan birkaç şahıstan biri. Kullanıcı tarafınca paylaşılan üç boyutluMark kıyaslamalarına göre, Çin üretimi ekran kartı Intel Arc A770’den (teknik olarak da yeni bir mimari ve 16 GB VRAM’e sahip olan) fazlaca daha yavaş. S80, A770’ten %35-%64 oranında daha yavaş görünüyor.


S80, MUSA mimarisine dayalı 4096 çekirdeğe sahip. 16 GB GDDR6 bellekle gelen kart PCIe Gen5 arayüzünü kullanıyor. Aslında bu standart RTX 4000 ve RX 7000 serisi ekran kartlarında bile mevcut değil, lakin gördüğünüz üzere asıl değerli olan şey GPU teknolojileri.