Chrome, RTX Görüntü Muhteşem Resolution Takviyesi Alıyor

Samuag

New member
Google, NVIDIA RTX Görüntü Üstün Resolution (RTX Görüntü Muhteşem Çözünürlük) teknolojisini Chrome tarayıcısına getirmek üzere bir önizleme güncellemesi yayınladı. Deep Learning Muhteşem Sampling (DLSS) teknolojisinin oyun alanında ne kadar başarılı olduğunu hepimiz biliyoruz. Tıpkı biçimde yapay zekayla desteklenen Görüntü Harika Resolution ise tıpkı geliştirmeleri görüntü akış uygulamalarına getiriyor.

Devam etmedilk evvel, NVIDIA’nın yapay zeka görüntü ölçekleme teknolojisini sadece GeForce RTX 3000 ve RTX 4000 serisi ekran kartlarında desteklediğini belirtelim. Şirket RTX VSR’yi geçtiğimiz ay CES 2023’te duyurmuştu. sıradançe kısaca, bu teknoloji görüntüyü 360p ile 1440p (dahil) içindeki çözünürlüklerde alıyor ve 4K’ya yükseltmek için derin öğrenme ve hudut ağlarından türetilen yapay zekayı kullanıyor.


Yeşil grubun yapay zeka tahlilleri, mevcut donanım/yazılım kombinasyonunuz ile elde edebileceğiniz kaliteyi daha etkileyici bir noktaya taşıyor. Görüntüde 8 Mbps suratında H.264 kullanılarak 1080p’de çekilmiş Apex Legends’tan kimi oyun imgeleri yer alıyor. NVIDIA, bölünmüş ekranlar yardımıyla kimi detaylı kıyaslamalar yapmayı ihmal etmemiş. Kıyaslamalarda 1080p ve yapay zeka tarafınca 4K’ya yükseltilmiş oyun çekimleri mevcut. Ek olarak, RTX Görüntü Harika Resolution özelliğinin 144 Hz’e kadar görüntü dayanağı sunduğunu belirtelim.

Chrome 110 halihazırda RTX VSR dayanağı sunuyor, lakin NVIDIA’nın yeni bir şoför yayınlaması gerekiyor. Google, şu anda kullanıcıların küçük bir yüzdesinin kullanmasına sunulan 110.0.5481.77 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme 7 Şubat tarihinde genel kullanıma açılacak.