CHP’li lider küfür sebebi öne sürülerek partiden ihraç edildi

Muqe

Global Mod
Global Mod
CHP Salihli İlçe Lideri Namver, geçen yıl 23 Aralık’ta, CHP Salihli Bayan Kolları Lideri Aykan’ı telefonla arayıp, argümana bakılırsa, “Gittiğiniz yerlerde beni kötülüyormuşsunuz. Seni tekrar aramayacağım. Gittiğiniz yerlere edebinizle gidip, gelin” dedi. Israrla ortaya girip konuşmak istemesine karşın Namver’in bu isteği geri çevirdiğini ileri süren Aykan, “Tamam bu biçimde bundan daha sonra ben de sizi dinlemiyorum ve dikkate almıyorum” diye karşılık verdi. Bunun üzerine Namver, küfürle karşılık verdi.

Telefon konuşmasının akabinde Aykan, Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı’na gidip, Namver hakkında cürüm duyurusunda bulundu. Aykan’ın CHP Manisa Vilayet Başkanlığı’na şikayeti üzerine Namver hakkında disiplin soruşturması başlatıldı.

ÜYELERİN KARARIYLA PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ

CHP Manisa Vilayet Disiplin Şurası’nın 9 üyesinin 2’si kınama, 7’si ise ihraç istikametinde görüş belirtti. Üyelerinin birçoklarının sonucuyla Namver, partiden ihraç edildi.

CHP Salihli İlçe Lideri Hasan Hüseyin Namver ise ihraç sonucunın akabinde yaptığı açıklamada, “senelerdır siyaset yapan birisiyim. Küfür ve hakarette bulunmadım” dedi.