Ahbap Derneği, Zelzeleden Etkilenenler İçin Sarsıntı İnançlı Noktalar Haritası Paylaştı

Samuag

New member
Bu sabah 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli meydana gelen zelzele etraftaki birfazlaca ili sarstı. Yıkılan bölgelerde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, birfazlaca vatandaş meskenlerini terk etmek zorunda kaldı. Ahbap Derneği, zelzeleden etkilenenler için kapılarını açan kurum ve işletmelerin yer aldığı bir inançlı noktalar haritası paylaştı.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) datalarına göre bu sabah 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen zelzele etraftaki biroldukça vilayette yıkıma niye oldu. Kahramanmaraş’ın yanı sıra Hatay, Gaziantep, Malatya, Adana ve Osmaniye üzere biroldukça etraf vilayette de binaların yıkıldığı zelzele sebebiyle biroldukca vatandaş bulunduğu bölgeleri terk etti.

Deprem çalışmalarına katılan Ahbap Derneği, zelzele daha sonrasında meskenlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşlar için “Deprem İnançlı Bölgeler Haritası” yayınladı. Resmi toplumsal medya hesaplarından paylaşılan haritada vatandaşlara kapılarını açan kurum ve işletmelerin pozisyonları yer alıyor. Muhtaçlığı olan vatandaşlar harita üzerinden en yakın inançlı bölgeleri bularak, işaretli noktalara gidebilir.

Ahbap Derneği’nden yapılan açıklamaya nazaran, kendi işletmelerinin haritaya eklenmesini isteyenlerin @Ahbap_iletisim adresine ulaşmaları gerekiyor.

Deprem İnançlı Noktalar Haritası’na aşağıdaki linkten erişilebilirsiniz: Google Haritalar