1MHz Pentium İşlemci’de Windows XP Ne Kadar Müddette Açılır? Kendi gözlerinizle görün…

semaver

New member
Microsoft’un Windows XP işletim sistemi bir epeyce kullanıcı tarafınca senelerca severek kullanılmış bir işletim sistemiydi. Microsoft’un kademeli olarak dayanağını kesmesi bile senelerca kullanıcıları Windows XP’den vazgeçirememişti. Görünüşe nazaran Windows XP isminden önümüzdeki senelerda da farklı hallerde bahsettirmeyi sürdürecek. Çünkü ünlü işletim sisteminin 21 yıl evvel piyasaya çıkmasına rağmen hala ilgili haberler gelmeye devam ediyor. XP ile ilgili son haber Windows tutkunu NTDev’den geldi.

bir hayli hususta testler yapan ve sonuçları takipçileriyle paylaşan NTDev, Windows XP için farklı bir deney gerçekleştirmiş. 1 MHz suratında Intel Pentium işlemcili bir bilgisayara Windows XP yükleyen NTDev, yalnızca sistemin önyüklemesinin, yani Windows XP’nin başlatılmasının 3 saat sürdüğünü söylerken, bunu hızlandırılmış bir görüntü ile YouTube kanalında da paylaşmış.

A tech demo of Windows XP running on the 1MHz Pentium.
It takes 3 FREAKING HOURS to boot!
(but I have sped it up for you
😆
)
It's also quite unstable, as you'll see at the end of the video
Also, on the corner it's hh:mm:ss!
🙂
https://t.co/PB78hanh9C pic.twitter.com/X97ICWFmE9

— NTDEV (@NTDEV_) April 26, 2022

Görüntüde, sadece masaüstü ekranının gelmesi 3 saat sürerken, ardından de bir uygulamayı başlatmaya çalışan NTDev, bunun da yaklaşık 30 dakika sürdüğünü gösteriyor. daha sonra da esasen Windows XP mavi ekrana düşüyor ve görüntü sonlanıyor.

NTDev’in bu enteresan deneyini aşağıdaki görüntüde izleyebilirsiniz.

Bu ortada aranızda hala Windows XP kullanan var mı bilmiyoruz, lakin şayet siz de Windows XP’ye gönül verenlerdenseniz yorumlarda buluşalım.