Yetenekli Ünal’dan muhalefete: 20 yıldır iktidar olan siyasi harekete hürmet duymayı öğrenmeliler

Muqe

Global Mod
Global Mod
Kahramanmaraş Valiliği bahçesinde bayramlaşma merasimi düzenlendi. Programa katılan ve vatandaşlarla bayramlaşan AK Parti Küme Lider Vekili Becerikli Ünal, gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti tarafınca 81 vilayette dün vefa iftarı düzenlendiğini hatırlatan Ünal, vefanın hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birebir vakitte parti ortasında fazlaca kıymetli olduğunu kaydetti.

‘ÖNCELİKLE HÜRMET DUYMAYI ÖĞRENMELİLER’

20 yıldan beri iktidarda olmalarının temel özelliklerinden birinin de AK Parti’nin vefa hareketi olması olduğunu söz eden Yetenekli Ünal, şu biçimde devam etti:

“Bugün bakın, iktidar olmaya çalışanları görüyorsunuz değil mi? Daha iktidar bile olamadılar, iktidar olmaya çalışıyorlar. İşte masanın etrafında toplanıyorlar, dağılıyorlar, daha sonra bir tanesi çıkıp ‘Ben masadan ayrılıyorum’ diyor. Öbürü ‘Ben aslına bakarsan sendilk evvel ayrılmıştım o masadan’ diyor.

Yani, daha iktidara yürümeyi beceremeyenler, iktidar olmuş ve 20 yıldan beridir de iktidarda kalabilmiş bir siyasi harekete evvela hürmet duymayı öğrenmeliler. Zira bu, hürmet duyulacak bir şey. Siz iktidar olmaya çalışıyorsunuz, iktidar yolunda daha siz bir dirlik nizam oluşturamıyorsunuz. Burada ‘AK Parti’ diye bir siyasi hareket var, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diye bir önder var. İktidar olmuş ve 20 yıldan beri de iktidarda kalmışsa bunu anlamaya çalışmaları, buna hürmet duymaları gerekiyor her şeydilk evvel.”

Bayramlaşma programına TBMM İçişleri Komitesi Lideri ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mehmet Cihat Sezal, Ahmet Özdemir, Habibe Öcal, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, 2’nci Zırhlı Tugay Kumandanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Lideri Hayrettin Güngör, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ile epeyce sayıda vatandaş katıldı.