Windows 11 Pro Kurulumunda Artık Microsoft Hesabı Gerekecek

Samuag

New member
Windows 11’in birinci büyük yapısı Insider Dev kanalındaki kullanıcılar için epey sayıda yeni özellik, geliştirme ve kusur tahlilleriyle gelmişti. Genel olarak yapılan değişikliklerin kıymetli ve kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun yanında değişim günlüğünde fark edilen ve kimsenin hoşlanmayacağı bir nokta var: Windows 11’in Home sürümü üzere, Pro sürümü de artık suram sırasında bir internet irtibatı ve bir Microsoft hesabı gerektirecek. Windows 11’in mevcut sürümünde heyetim yaparken bilgisayarımızı internete bağlamadan lokal bir kullanıcı hesabıyla yola devam edebiliyorduk ve artık yakında bu durum değişecek.

Birçok aygıt günümüzde uygulama mağazalarını, bulut depolamayı ve aygıtlar ortası paylaşım ve senkronizasyonu tam olarak aktifleştirmek için oturum açma süreci istiyor. Fakat Windows 11 yakında temel fonksiyonlar için bile bir hesap gerektirecek.

Apple’ın Mac’leri heyetim sırasında lokal hesap oluşturmaya hala müsaade veriyor ve iPhone’ları ve iPad’lerinde oturum açmayı atlayabiliyoruz. Android tarafında da tıpkı biçimde aktifleştirme için bir internet hesabına gereksinim duysa da ana ekrana geçiş yapmak için oturum açmak kural değil. Öte yandan Chrome OS bile bir kullanıcı hesabı olmadan temel fonksiyonlar için kullanabileceğiniz bir konuk moduna sahip.

Windows 11’deki değişiklik, işletim sistemini daha evvel lokal bir hesapla kuran yahut iş bilgisayarlarında oturum açmak için kullanıcı adı/şifre kullanan bireyleri etkilemeyecek. Fakat bu durum geliştirme yahut test için nizamlı olarak yeni Windows kurulumları yapanlar, ayrıyeten internet kontağı olmayan bir yerde heyetim yapanlar için hudut bozucu olabilir. Lokal bir hesap kullanmak için şu yolu deneyebilirsiniz; her vakit heyetim sırasında kullanmak üzere bir Microsoft hesabı oluşturabilir, akabinde yeni lokal bir hesap oluşturabilir ve sistem çalışır duruma geldiğinde Microsoft hesabından çıkış yapabilirsiniz.