Windows 11 için, berbat bir birinci: Tarihinde birinci sefer düşüş yaşadı

semaver

New member
Valve, Microsoft’un en yeni işletim sistemi hakkında farklı bilgiler veren en son Steam Donanım ve Yazılım Anketi sonuçlarını yayınladı. Windows 11, Ekim 2021’de sunulmasından bu yana birinci defa PC oyun platformunda kullanıcılarının küçük bir kısmını kaybetti.

Valve’ın dediğine göre, Temmuz 2022’de Windows 11, %21,23’ten %21,12’ye düşerek 0,11 puan kaybetti. Bu, Windows 11’in Steam’de pazar hissesi kazanmadığı ve hatta var olan hissesini kaybettiği birinci ay olarak karşımıza çıkıyor.

bir daha de kullanıcılar, Windows 11’in ulaşabileceği en üst hisseye ulaştığını yahut işletim sisteminin başarısızlığa mahkum olduğunu düşünmemeli. Steam’in aylık anketlerine iştirak isteğe bağlı olduğundan dolayı, bu anketlerde her vakit bir kusur hissesi var. Ayrıyeten, Windows 10’dan farklı olarak Microsoft, kullanıcıları Windows 11’e yükseltmeye zorlamıyor ve Windows 10’a geri dönmeye müsaade veriyor. Bu yüzden de aralıklı düşüşlerle daha yavaş bir yükseliş yaşanması çok doğal.

Eylül 2022’de geleceği söylenen Windows 11 22H2 güncellemesi, biroldukca ömür kalitesi güzelleştirmesi ve oyunlarla ilgili birtakım özellikler sunacak. Kullanıcılar daha yeni donanımlara ulaştıkça yahut mevcut bilgisayarları güncelledikçe işletim sisteminin daha tanınan hale geleceği iddia edilebilir.

En son Donanım ve Yazılım Anketine nazaran Steam’deki en tanınan işletim sistemlerinin listesi şöyle:

• Windows 10 64-bit – %73,17 (+1,91 puan)
  • Windows 11 – %21.12 (-0.11 puan)
  • Windows 7 64-bit – %2,04 (-0,97 puan)
  • macOS – %1,74 (-0,71 puan)
  • Linux – %1.23 (+0.05 puan).