Tolga Ciğerci, Hertha’nın sahadaki yeni patronu.

Ethereum

New member
Ev
Spor Dalları
Açık kapıdan: Tolga Ciğerci Hertha’nın sahadaki yeni patronu

Hertha’nın oyun sistemi geri dönenlere uyarlandı. Bu da Türk milli oyuncunun Berlin yolunda ne kadar önemli bir kilometre taşı olabileceğini gösteriyor.

Karin Buehler

Geri dönen Tolga Ciğerci, Hertha Berlin'in birinci ligde kalacağına inanıyor.

Geri dönen Tolga Ciğerci, Hertha Berlin’in birinci ligde kalacağına inanıyor. Şehir Basın

Ocak ayının sonunda her şey çok hızlı oldu. Tolga Ciğerci, Berlin’den gelen talebe şaşıracak kadar çabuk olduğunu söylüyor. Hertha BSC, transfer döneminin bitiminden bir gün önce sinyal verdi. “Tamam, vay!” Ciğerci, Berlin’deki ilk birkaç gündeki duygularını anlatıyor. 2013’ten 2016’ya kadar oynadığı Hertha Berlin’e geri döndü. Ailenle, arkadaşlarınla geri dön. Onun için, Bundesliga takımı Hertha taraftarları için beklenmedik bir değişiklikti. “Vay canına!” Şubat ayının ilk günlerinde birçok kişi için geçerliydi. Ayrıca Berlinli arkadaşları Deniz ve Basri Uluç için.

Berlin’de geçirdiği dört haftanın ardından, 30 yaşındaki profesyonel futbolcu, gazetecilere son altı buçuk yılda olduğu gibi birdenbire Türkçe yerine Almanca yanıt vermesi gerektiği gerçeğine henüz tam olarak alışmış değil. . Ve Regionalliga Nordost’ta VSG Altglienicke’nin orta saha oyuncusu olarak dördüncü sırada yer alan küçük kardeşi Tolcay ile yaşadığı çeyrek dönem sadece geçici. “Sürekli ileri geri değişiyorum. Tolçay yeni evlidir. Şimdi onları rahatsız etmek istemiyorum. Artık ona daha sık gittim” diyor Ciğerci. Biliyor: “Kapı bana her zaman açık.”

Tolga Ciğerci ilk andan itibaren şefliğe başlıyor

Hertha BSC takımında sahaya Tolga Ciğerci hemen çıktı. Eintracht Frankfurt karşısında 46. dakikada oyuna girdiği andan itibaren belliydi. Hertha o zamandan beri farklı bir sistem oynuyor: dört geri yerine üç geri, 4-3-3 yerine 3-5-2. Kapı onun için açıktı. Ve Ciğerci hemen arkasındaki boşluğu idare ederek kullanmaya başladı: kendi bedeniyle, sözleriyle, mimikleriyle, kollarıyla. Ciğerci ile üç buçuk maçta Hertha iki kez kazandı – daha önce 19 maçta üç kez. Kayıt onun adına konuşuyor.

Ciğerci sahanın yeni patronu. Bir oyunu ne zaman sakinleştireceğini veya hızlandıracağını bilen bir orta saha altılısı. Takım arkadaşı Marco Richter şunları söyledi: “Her zaman takımın bir parçasıymış gibi hissettiriyor.” Antrenör Sandro Schwarz, böylesine büyük bir sorumluluk duygusuna sahip Ciğerci’nin orada olmasının mutlak bir galibiyet olduğunu düşündü. “Açık komutlar ve koçluk davranışlarıyla sahada çocuklara yardımcı oluyor.”

Hertha Berlin, büyük stres altında hayatta kalma yeteneğini geliştirdi.

Hertha Berlin, büyük stres altında hayatta kalma yeteneğini geliştirdi.

Ciğerci, neyle karşılaşacağını bildiğini söylüyor. küme düşme savaşı. “Hazırlandım, Ankaragücü’nde de benzer bir durum yaşadım” önceki kulübü. Başakşehir FK, Fenerbahçe ve Galatasaray’da İstanbul baskısıyla baş etme deneyimi kazandı. “Ya güçlenirsin ya da anlamazsın. On yıl önce Wolfsburg ve Gladbach’a borç vererek Hertha’ya giden Ciğerci, çok şükür tüm bunlar beni daha da güçlendirdi” diyor. Türkiye’de geçen yıllar içinde “zeki, daha sakin ya da yeri geldiğinde agresif” hale geldi. Oyunumu istediğim zaman değiştirebilirim. uyum sağlayabilirim.”

Öncelikle Hertha’nın sistemi ona uyum sağlamıştır. Bu da Türk milli oyuncunun, Başkan Kay Bernstein ve spor direktörü Benjamin Weber’in çıktığı Berlin yolunda ne kadar önemli bir kilometre taşı olabileceğini gösteriyor. Berlin yolu? Ciğerci bu yaklaşımı pek düşünmedi. Meta seviyesini başkalarına bırakır. Onun için önemli olan takımdaki enerji, sahadaki iyi iletişim; Lucas Tousart ve Suat Serdar ile orta sahada. “Lucas ve ben belki daha fazla müdahale edebilen, daha fazla yürüyebilen kişileriz. Suat ile topu daha iyi tutan, bize tekniğini verebilecek biri var” diyor Ciğerci.

Hertha BSC'de genç destek: Benzin istasyonundaki üç kişi

Hertha BSC’de genç destek: Benzin istasyonundaki üç kişi

Ciğerci, Hertha’nın derse gireceğinden emindir. Ayrıldıktan sonra kalbinin bir parçası Berlin’de atmaya devam etti. Ağabeyi Tolçay’la, Deniz ve Basri Uluç gibi arkadaşlarıyla iletişimini sürdürdü, onlar da Basri Uluç’un zannettiği gibi “Tamam, vay!” “Zaten Berlin tarzına sahip. Tolga bir şeker türüdür. Tamamen mütevazi, dürüst, cana yakın, çok dindar, son derece yardımsever.” Uluç, Şubat ayı ortasında Kfz pasajlarındaki TÜV sınav merkezinden elde edilen tüm gelirin Türkiye’deki depremzedelere bağışlanması gerektiğini söylediğinde, Ciğerci çağrıyı paylaştı. sosyal medya.

Ciğerci, Teufelsberg’deki radar istasyonunda Deniz Uluç’la bir film yaptı. Bir dron, ikisini yukarıdaki resme koyar. Güneş Berlin’in üzerinden doğuyor. Basri Uluç, “Kardeşliklerini, yakınlıklarını gösteren bir film” diyor. Yapımcılığını Tahsin Özkan üstlendi. Aksi takdirde Kool Savas, Bushido veya Fler gibi rapçiler için Haberlar kaydeden bir adam. Ciğerci, Deniz ile Haber hakkında “Yolun sonuna kadar” yazdı. “Zirveye kadar.” Teufelsberg’de Berlin’in en yüksek noktasına çoktan ulaştı. Pazar günü Bayer Leverkusen’deki maçtan (15:30, Dazn) sonra Hertha BSC ile masada en azından biraz daha yükselmek istiyor. Ciğerci, “Oraya puan almaya gidiyoruz” diyor.