Taraftarlarla dayanışma, Hertha Berlin’deki en büyük başarıdır.

Ethereum

New member
Ev
Hertha Lisans
Taraftarlarla dayanışma, Hertha Berlin’deki en büyük başarıdır.

Başkan Kay Bernstein tüm kampları birleştirdi, takım teknik direktör Sandro Schwarz’ın yönetiminde daha iyi futbol oynuyor. Hertha bununla birinci sınıf kalmalı.

Hayranları heyecanlandırıyor ve Hertha Berlin: Kaleci Oliver Christensen’de sportif bir olay.Şehir Basın

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Hertha BSC’yi destekleyen herkes için bazı kötü haberler geldi. İlk mesaj, ikinci bakışta sadece futbol ve kulüple ilgili. Olimpiyat Stadı’nın doğu kapısından sadece birkaç yüz metre ötede, Claudia Rose’un meşhur köri sucuğu standı (“Olimpiyat Köprüsü’nde Atıştırmalık”) artık mevcut değil. Şu anda, bir zamanlar harap olmuş cazibeye sahip kabinin sadece demonte ahşap kısmı görülebiliyor. 74 yaşındaki sevimli ev sahibesi, son derece lezzetli sosisi 35 yıl sonra elinden aldı.

Frank Zander ve birçok Hertha profesyoneli kült snack barda yemek yedi.

Sayısız hayrana ek olarak, eğlence sanatçıları Frank Zander, Michael Preetz, Zecke Neuendorf ve diğer Hertha profesyonelleri Kultimbiss’e konuk oldular ve ben de düzenli bir konuktum. Bir keresinde, ben ve meslektaşlarım Hertha’da bir sosis ya da boulette için düzenlediğimiz bir basın toplantısından sonra Claudia’ya geldiğimizde, her zaman önce beni bir cüceyi paylaşmaya davet ederdi. Güzel bir ritüeldi. Snack bar ortadan kayboldu ve onunla birlikte küçük bir parça Hertha.

Hertha Berlin, kadınlar adına ve Katar'daki Dünya Kupası'na karşı kendini konumlandırıyor

Hertha Berlin, kadınlar adına ve Katar’daki Dünya Kupası’na karşı kendini konumlandırıyor

Başka bir korku sizi korkutuyor: Kulüp yakında birinci ligden kaybolacak mı – tıpkı Wurstbude gibi? Felaket mali durum – bu ikinci kötü haber – ve ligde 15. sıra, böyle kötü bir senaryo düşündürebilir. Ama ben bir iyimserim – özellikle 1. FC Köln’e karşı gösterdiğim başarılı performanstan sonra. Beni büyüleyen şey, taraftarlar ve takım arasındaki inanılmaz takım ruhuydu. Dövüş performanslarından sonra oyuncuları sadece doğu virajıyla kutlamakla kalmıyor, Köln’e karşı son düdüğün ardından stadyumun yarısı coşkuyla ayağa kalktı – seyirciler mavi ve beyaz eşarplarını salladı ve asırlık savaş narası “Ha Ho He, Hertha BSC” yankılandı arena aracılığıyla.

Fakir ama mutlu: Hertha Berlin neredeyse 80 milyon Euro zarar etti

Fakir ama mutlu: Hertha Berlin neredeyse 80 milyon Euro zarar etti

Benim için bu duygusal “biz” hissinin birkaç nedeni var. İlk olarak Bernstein Etkisi var. Taraftarlar, Kay Bernstein ile içlerinden birinin topluluğu çağrıştıran kulüp başkanı olduğunu görüyor. Ayrıca takım örnek bir şekilde mücadele ediyor, önceki iki yıla göre daha iyi futbol oynuyor ve Sandro Schwarz’da “profesör tipi” değil, çalışkan bir koçu var. Bu önemli. Ve kulüp zor durumdayken özellikle profesyonellerin ve yönetimin yanında duran taraftarlara güvenebilirsiniz. Bu, ortalama seyirci sayısının birinci ligdekinden daha düşük olmadığı ikinci ligde (2010/11 ve 2012/13) zaten yaşanabilirdi.

Hertha’daki üç oyuncunun vurgulanması gerekiyor

Yıllar önce hayal kırıklığı yaratan sporlar göz önüne alındığında doğal olmayan takım ve taraftarlar arasındaki bu dayanışma, benim için sezonun şimdiye kadarki en büyük başarısı. Profesyoneller birbirine sıkı sıkıya bağlı bir topluluk olarak hareket ediyor, ancak üç oyuncuyu vurgulamak istiyorum. Riski seven ve bana kült kaleci Gabor Kiraly’yi hatırlatan canlandırıcı, cesur bir adam olan genç kaleci Oliver Christensen var. Danimarkalı oyuncu hatalar yapar, ancak bunları maçtan hemen sonra kabul eder ve sallanmaz. Sonunda rekor ücretini hak eden Fransız Lucas Tousart var – sahada bir çılgın, heyecan verici bir profesyonel. Ve şimşek hızındaki ve zarif saldırıları ile gözler için bir şölen olan bir saldırgan olan Dodi Lukebakio var.

Bu metne olumsuz haberlerle başladım ama şimdi iki güzel mesaj daha var. Olimpiyat Meydanı’ndaki köri sucuğu standı, bir konteyner olarak yeniden inşa ediliyor. Claudia Rose’un yıllarca düzenli bir misafir olan halefinin, köri soslarının gizli tariflerini devralmasına izin verildi. Belki 28 Ocak 2023’te 1. FC Union’a karşı patlak veren şehir derbisinde yine sosis ve biranın tadını çıkarabilirsiniz. Ancak kesin olan bir şey var: marş şarkıcısı ve currywurst aşığı Frank Zander, 5 Aralık’ta 1. Sınıf Federal Liyakat Nişanı ile ödüllendirilecek. Hertha’nın tıpkı kült şarkıcısı gibi birinci sınıf olmaya devam edeceğinden eminim.