Tanju Özcan’dan çarpıcı çıkış: Tek hayalim CHP Genel Lideri olmak

Muqe

Global Mod
Global Mod
TELE1’de yayınlanan “Ayrıntılar” programında konuk olarak yer alan ve CHP’den kesin ihracı istenen Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, “Cumhuriyet Halk Partisi’ni yönetmeye talip misiniz?” sorusuna cevap verdi. Özcan, “Benim geleceğe ait tek hayalim var. CHP Genel Lideri olmak. Çok keyifli olurum. Ben bu partiyi hayli güzel yönetirim.” diye konuştu.

“EMEKLİ BELEDİYE LİDERİ OLARAK DEVAM EDECEĞİM”

Seçimlerin akabinde Millet İttifakı yahut Cumhur İttifakı’nın dağılacağını öne süren Özcan, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yahut 6’lı masanın göstereceği adayın seçimi kazanması durumunda emekli belediye lideri olarak ömrünü devam ettireceğini söylemiş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘saraydan ayrıldığını’ görmek istediğini söyleyen Özcan, “Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçilir genel başkanlık boşalır oraya mı yönelsem şu koltuğa mı talip olsam vallahi o denli bir şeyim yok. Ben Erdoğan’ın o saraydan ayrıldığını bakılırsayim. Sonraki gün ölsem de gam yemem. Sandıkta yenildiğini görmek istiyorum. Benim hayatta tek hayalim var geleceğe ait. CHP Genel Lideri olmak. Çok memnun olurum. Ben bu partiyi hayli düzgün yönetirim” tabirlerini kullandı.

Bolu Belediyesi’nde incelemelerde bulunan müfettişler niçiniyle tehdit altında belediye başkanlığı yaptığını öne süren Özcan, “Sürekli müfettiş var. Artık müfettişler kendi ortalarında oda arbedesi yapıyor. O denli bir baskı var ki ülkede, biz vatandaşın hissettiğinden daha fazlasını hissediyoruz. Söyleyeceklerimizden geri durmadığımız ortasında üzerimizdeki baskı daha da artıyor” diye konuştu.