Son dakika! Göç Yönetimi Başkanlığı’ndan Ümit Özdağ hakkında kabahat duyurusu

Muqe

Global Mod
Global Mod
İçişleri Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Dairesi ve Göç Yönetimi Başkanlığı Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

Sabah’tan Dilhan Dumanoğlu’nun haberine bakılırsa; İçişleri Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Dairesi ve Göç Yönetimi Başkanlığı Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ hakkında hata duyurusunda bulundu.

ÜMİT ÖZDAĞ’IN SIĞINMACI ÇIKIŞI VE SOYLU POLEMİĞİ

2011 yılında Suriye’de başlayan iç savaşın tesiriyle Türkiye’ye epeyce sayıda Suriyeli, süreksiz müdafaa statüsünde sığındı. Bölgesel tansiyonlar ve çatışmaların artması niçiniyle Afganistan ve Pakistan üzere ülkelerden de Türkiye’ye epeyce sayıda kaçak göçmen geldi.

Göç Yönetimi Başkanlığı’nın datalarına göre ise Türkiye’de kayıt altına alınmış süreksiz muhafaza statüsündeki Suriyeli sayısı 21 Nisan 2022 tarihi prestijiyle 3 milyon 762 bin 385 kişi oldu.Türkiye’de artan ekonomik kriz niçiniyle öfke iktidarın yanılgılı siyasetleriyle savunmasız kümeler içinde yer alan süreksiz sığınmacılara yöneldi.

SOYLU-ÖZDAĞ POLEMİĞİNDE GÜNDEMİ SARSAN SUÇLAMALAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ içinde başlayan sığınmacı polemiği ise Türkiye siyasetinde yeni bir perdeyi açtı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber’de katıldığı programda Türkiye’deki sığınmacıların tamamını göndereceği savıyla siyaset sahnesinde ön planda olan Ümit Özdağ’a ve eski MHP’li Sinan Oğan’a yönelik ağır sözler kullandı.

Özdağ, yaptığı açıklamada Soylu’nun kendisine yönelik “Adam yerine koymam, hayvandan aşağı biridir” kelamlarına de reaksiyon gösterdi. Ümit Özdağ, “Süleyman, ben yarın saat 11.00’de tek başıma ve silahsız İçişleri Bakanlığı önünde olacağım. Zerre kadar hamasetin var ise beni erdemli Türk Polisinin ardına saklanmadan bakanlık kapısında bekle. Kimin ne çocuğu olduğunu orada bütün Türk Milleti bakılırsacek” sözleriyle Bakan Soylu’yu dün gece saatlerinde düelloya davet etti. Lakin Özdağ’ın yürüyüşü ve manzara almak isteyen basın mensupları polis tarafınca engellenirken Zafer Partisi başkanının Süleyman Soylu’ya yönelik suçlamaları ise gündeme damga vurdu.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN ATAMAN KÜMESİ İDDİASI

Ümit Özdağ, Ataman Kardeşliği olarak toplumsal medyada yer alan sığınmacılara yönelik şiddet içerikli paylaşımları bulunan “Ataman” kümesini gündeme getirdiği açıklamasında, Süleyman Soylu’yu komplo kurmakla suçladı.

Ümit Özdağ, “”İçişleri Bakanı Süleyman Soylu liderliğinde, Zafer Partisi’ne komplo kuruluyor. Bu komployla ilgili bir kaç gün evvel genel merkezimize gelen bir polis memuru bilgi verdi. Kimlerle kimin telefon konuşması yaptığını, bu komploda kimlerin bakılırsav alacağını öğrendim. Diğer kaynaklardan da bunu teyit ettim. Zafer Partili üzere görülen hesaplar üzerinden beş, altı vilayette karışıklık çıkartmak istiyorlar. Bizi ruhsal baskı altına almak istiyorlar. Biz tuzağa düşmeyiz. Atamanlar diye küme var. Sağda solda Suriyeli dövüyorlar, paylaşıyorlar. Cürüm duyurusunda bulunduk. Ardında karanlık odaklar var. İki-üç hafta evvel “Biz kapattık, dağıldık” dediler. Kimle temaslı olduğunu nazaranbilirsiniz. Soylu’nun bana ve aileme yapmış olduğu hakaret bu operasyonun işaret fişeğidir.” sözlerini kullandı.