Seyahat davası sonucunı eleştirdiği için eşi valilikten alınan AK Partili Hüseyin Kocabıyık: Sorun olduğu inkâr edilemez

Muqe

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz günlerde toplumsal medya hesabından Seyahat davası kararlarının akabinde yaptığı adalet vurgusu niçiniyle Uşak Valisi olan eşi Funda Kocabıyık’ın misyondan alınması ile gündeme gelen eski AK Parti Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, kelam konusu durum hakkında açıklamalarda bulundu.

“Gezi Davası hakkındaki niyetimde birebir yerdeyim.” diyen Kocabıyık, “Ciddi bir hukuk sorunu var. sonucun oluşturulmasında ve sonucu oluşturan bireylerde sorun var. Bu fazlaca açık, inkâr edemeyiz.” dedi.

Kocabıyık, “Bunu dün de söylemiş oldum bugün de söylüyorum yarın da söyleyeceğim.” tabirlerini kullandı.

Eski AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, 26 Nisan’da toplumsal medya hesabı üzerinden Seyahat Davası sonucunı ve 2019 İstanbul seçimlerinin iptalini eleştiren paylaşımlar yaptı. Hüseyin Kocabıyık bu gelişmelerin AK Parti’nin kurucu kıymetlerine alışılmamış olduğu söz etti. Kocabıyık’ın paylaşımının akabinde eşi Uşak Valisi Funda Kocabıyık, evvelki gün süreksiz vazifeyle İçişleri Bakanlığı’na alındı.

Kocabıyık, Seyahat Davası paylaşımlarını, eşinin İçişleri Bakanlığı buyruğuna alınma sonucunı OdaTv’ye kıymetlendirdi.

Hüseyin Kocabıyık, İstanbul seçimlerinin iptalinin hakikat olmadığını tabir ederek kelamlarına şu biçimde devam etti:

“AK Parti’nin kurucu prensiplerinde biz bu biçimde durumlara karşı çıktık. AK Parti içerisinde siyaset yapıyorum. Parti içerisinde ‘adalet’ kavramını bugün tartışmaya açmak isteyen beşerler var bunu da nazaranlim. Seyahat Davası hakkındaki fikrimde birebir yerdeyim. Önemli bir hukuk sorunu var. sonucun oluşturulmasında ve sonucu oluşturan şahıslarda sorun var. Bu epeyce açık, inkâr edemeyiz. Bunu dün de söylemiş oldum bugün de söylüyorum yarın da söyleyeceğim.”

BENİM ATTIĞIM TWEETLERLE İLGİSİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM

Hüseyin Kocabıyık eşi Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın İçişleri Bakanlığı buyruğuna alınmasının yaptığı paylaşımla ilgili olmadığını düşündüğünü tabir ederek “Eşimin nazaranvden alınması büsbütün Sayın Bakanın ve Cumhurbaşkanının takdiridir. Benim attığım tweetlerle ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Ankara’ya çekilmesi idari bir tasarruftur” formunda konuştu.