Semra Kuytul’a engelleme: Aracının önüne kapan attılar

Muqe

Global Mod
Global Mod
Alparslan Kuytul’un başında bulunduğu kapatılan Furkan Vakfı’nın üyeleri, pazar günü Adana’da bir yürüyüş yapmak istedi. Yürüyüşe mani olan polisin, üyelere uyguladığı sert müdahale kameralara yansıdı. Müdahaleye reaksiyon yağarken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, “Bizim usulümüz bu olmamalıydı” diyerek, polislerin sertliğini kabul etti.

Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul, bu sefer Ankara’da düzenlenecek olan bir aktifliğe katılmak istedi fakat müsaade verilmedi. Kuytul’un aracını Sincan’da durduran polis, geçişine mahzur olmak için önüne kapan attı.

“BOMBA İLE GELMEDİM”

Polisin kendisine müsaade vermemesi üzerine Twitter hesabından bir açıklama yapan Kuytul, Ankara’ya bomba ile gelmedim… Arkadaşlarımın bana çiçek vermesine bile müsaade vermediler… Çiçeklerimizi bile kırdılar… Hala polis nezaretinde bekletiliyorum…” dedi.

Tweetlerine devam eden Kuytul, “Koskoca devlet, ben 300 – 400 bayanla Ramazan üzerine bir konuşma yapacağım diye önemli önlemler almış.. 82 milyonun ortasında biz neyiz ki olağanda ancak o taraftan bakınca dev üzere falan mı görünüyoruz!” diye yazdı.

“SEYAHAT HÜRRİYETİNİ KISITLIYORSUNUZ”

Kuytul’un, kelam konusu manzaraları paylaşmasının akabinde toplumsal medyada da yansılar gecikmedi. HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da reaksiyon gösterenler içindeydı.

Gergerlioğlu, “Seyahat hürriyetini kısıtlıyorsunuz, ne yapıyorsunuz siz?” dedi.