Savcı Sayan: Kontrat numarasını öğrenebilirsem Kılıçdaroğlu’nun elektrik faturasını yatıracağım

Muqe

Global Mod
Global Mod
Ağrı Belediyesince, kentte üniversite tahsili bakılırsan öğrenciler için bir restoranda sahur programı düzenlendi.

Ağrı Belediye Lideri Savcı Sayan burada, AK Parti Vilayet Lideri Halil Özyolcu, Ülke TV Genel Yayın Direktörü Hasan Öztürk, gazeteci Turgay Güler, Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı ve Aydınlık Gazetesi Muharriri Gaffar Yakınca’nın iştiraki ile öğrencilerle sohbet edip bir arada sahur yaptı.

Sahur daha sonrasında gazetecilere yaptığı açıklama yapan Sayan, her vakit gençlerin buyruğunda olduklarını, yaklaşık 700 öğrenciye sahur verdiklerini ve bu stil programları gaye alanların gençlerin birlik ve birlikteliğini kıskandığını söylemiş oldu.

‘KILIÇDAROĞLU’NUN ELEKTRİK FATURASINI YATIRACAĞIM’

Sayan, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun faturasını ödemediği için konutunun elektriğinin kesilmesine ait, şunları kaydetti:

“Biliyorsunuz Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi karanlığa sürüklemek için sivil itaatsizlik başlatmıştı ancak bugün kendisi karanlıkta kaldı. Kendisi inat etti. Ben mukavele numarasını öğrenebilirsem bu gece ya da yarın Kılıçdaroğlu’nun elektrik faturasını yatıracağım. Türkiye huzursuz olmasın. Bunu gündemden düşürelim. Siyasetin bu kadar ayağa düşmesi ve bu biçimde küçük şeylerle uğraşması sahiden ülkemiz ismine son derece ıstırap verici şeyler. Ne yapmaya çalışıyor anlamış değiliz.

TÜRKİYE VE SİYASET İSMİNE KEDER VERİCİ BİR DURUM

Kendisini Gandi’ye benzetiyor. halbuki Gandi şiddeti sonlandırmak için sivil itaatsizlik yapıyordu. Kılıçdaroğlu da şiddeti körüklemek ve milleti şiddete çağırmak için sivil itaatsizlik yapıyor. ‘Devlet yönetimini ele geçireceğim’ diye ortalıkta dolaşan bir beşere bu yakışmaz. ‘Ben önderim, cumhurbaşkanı adayı olacağım’ kelamlarını aklından geçiren bir adamın bu biçimde komik durumlara düşmesi Türkiye ve siyaset ismine ıstırap verici bir durumdur. Farz edin Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı ve bütün vatandaşlar inat etti elektrik faturasını ödemediler. Ne olacak bu ülkenin hali ve iktisadı? Mansur Yavaş’ın başlatmış olduğu askıda fatura vardı. Benim de ikinci ikametim Ankara’da ve ben de askıda faturaya takviye olacağım. Kılıçdaroğlu’nun faturasını yatıracağım.”

NE OLMUŞTU?

Peş peşe gelen elektrik artırımlarının akabinde protesto gayesiyle faturasını ödemeyeceğini açıklayan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun meskeninin elektriği dün sabah EnerjiSA gruplarınca kesildi.

Şubat ayında toplumsal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, artırımlar geri alınana kadar faturasını ödemeyeceğini duyurmuştu. Kılıçdaroğlu o periyottan bu yana Şubat, Mart ve Nisan ayı faturalarını ödemedi. Yönetmelik kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara üç ay mühlet tanındığı için Kılıçdaroğlu’nun meskeninin elektriği bugüne kadar kesilemiyordu.

Kılıçdaroğlu Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Eşimden az evvel haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu hareketim bir sivil itaatsizlik daveti değildir. Bir direniştir. Aksiyonum ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir” paylaşımını yaptı.