Prof. Dr. Naci Görür: Bu yakışıksız tavrı bir Elazığlı olarak kınıyorum

Muqe

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Elazığ’da bir lisenin temel atma merasimine katılmış merasimde vatandaşlara seslenmişti. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı merasimde Kılıçdaroğlu gençlik yıllarını geçirdiği Elazığ’a olan ait his ve kanılarını tabir etmişti. Bilhassa gençlere umutlarını asla kaybetmemelerini istemişti. Öteki yandan merasime iştirak sağlamayan devlet yetkililerini eleştirmişti.

Bugün ise İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Kısmı’nda öğretim üyesi Prof. Dr. Naci Görür reaksiyonunu toplumsal medyada şöyle lisana getirdi:

“Arkadaşlar, dün memleketim Elazığ’da yatırımların en hoşu olan bir okul temel atma merasimi için bir ortaya gelinmiş. Siyasi niçinlerle ne lokal idare temsilcileri ne de Ulusal Eğitim Müdürü merasime katılmış. Elazığ’ın örf, adet ve terbiyesine yakışmayan bu yakışıksız tavrı bir Elazığlı olarak kınıyor, sarsıntı niçiniyle Elazığlı olmayıp da memleketimde okul yaptırma zerafetini gösteren insanlardan özür diliyor ve gerçek Elazığ’ın bu olmadığını söylemek istiyorum.”

Arkadaşlar, dün memleketim Elazığ’da yatırımların en güzeli olan bir okul temel atma töreni için bir araya gelinmiş. Siyasi nedenlerle ne yerel yönetim temsilcileri ne de Milli Eğitim Müdürü törene katılımış. Elazığ’ın örf, adet ve terbiyesine yakışmayan bu yakışıksız tutumu bir

— Prof. Dr. Naci Görür (@nacigorur) September 21, 2022

Elazığlı olarak kınıyor, deprem nedeniyle Eiazığlı olmayıp da memleketimde okul yaptırma zerafetini gösteren insanlardan özür diliyor ve gerçek Elazığ’ın bu olmadığını söylemek istiyorum.

— Prof. Dr. Naci Görür (@nacigorur) September 21, 2022