Perinçek’ten Seyahat çıkışı: goreceksiniz karar Yargıtay’da bozulacak

Muqe

Global Mod
Global Mod
Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek’e Seyahat davası kararlarının ardından”Gezi direnişine biz de katıldık, Osman Kavala’lar hükümetin düşürülmesini istemiyor, biz düşmesini istiyorduk, haydi gelin beni de alın gücünüz yetiyorsa” çıkışıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

‘GÖRECEKSİNİZ BU KARARLAR YARGITAY’DA BOZULACAK’

HaberTürk muharriri Nagehan Alçı, Perinçek’e o açıklamaları sordu. Perinçek sorulara şu cevapları verdi:

Alçı’nın ‘Doğu Beyefendi niye bu biçimde bir çıkış yaptınız? Demokrat çıkışınızdan ötürü sizi canı gönülden kutluyorum. Bu kararları nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusunu yöneltmesi üzerine Perinçek’in birinci kelamları şu biçimde oldu:

“Nagehan Hanım bakılırsaceksiniz bu kararlar Yargıtay’da bozulacak. Bakın siyasi aksilik oburdur, ceza kanununda yazan cürüm tarifi diğer. Bu kararlar katiyen Yargıtay safhasında bozulacak.”

Perinçek ”Sizce burada kabahat yok mu?” sorusuna ise şöyleki karşılık verdi:

“Biz Kavala’nın siyasi tavrına daima karşıyız. Lakin siyasi aksilik üzerinden yargısal bir müddetç yürütemezsiniz Nagehan Hanım. Ben doktoralı bir hukukçuyum. Bu yanlıştır. Hukuka uygun değildir bu kararlar. Ben görüp bakılırsabileceğiniz en Anti-Soros beşerim. Duruşum, çizgim ortada. Kavalalar ile taban tabana aykırı bir siyasi anlayışa sahibim. Lakin siz husumetle davranıp, insanları cezaevine koyarsanız o olmaz. Tek başına Henri Barkey ile görüşmek, Soros’un beslediği vakfın yöneticisi olmak cürüm değildir. Bakın bu bireylere fazlaca karşı biri olarak söylüyorum bunu. Siyasi gayret vermek başkadır lakin insanlara siyasi görüşü yüzünden müebbet vermek olmaz.”

“BU KARARLAR ALTININ İÇİNDE BİR BRONZLUK OLDU”

Son 50 yılın en âlâ yargısı diyordunuz, altın periyodunu yaşıyor diyordunuz. Bu kararları nereye koyuyorsunuz? Hâlâ bu yorumunuzun ardında mısınız?’ sorusuna cevap veren Perinçek, “Tabii ardındayım Nagehan Hanım, yargı 15 Temmuz 2016’dan daha sonra altın evresini yaşıyor. Lakin bu kararlar altının ortasında bir bronzluk oldu.” dedi.