Önderlerden Anneler Günü iletileri

Muqe

Global Mod
Global Mod
Anneler Günü ötürüsıyla parti genel liderler, toplumsal medya hesapları üzerinden kutlama iletileri yayımladı. Anneliğin ehemmiyeti ve kutsallığını vurgulayan önderler, bu özel gün vesilesiyle onları tebrik ederek çocuklarını kaybetmiş annelere de sabır diledi.

Liderlerin bildirileri şöyle:

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli: Sevgi iki bireye muhtaçtır: Bunlardan birisi onu anlatan ve aktaran, başkası ise onu anlayan ve yüreğinde taşıyandır. Yürekte olanın yüze vurması, yüzde bulunanın lisandan akması mukadderdir. Anne demek solmayan sevgi demektir. Anne demek silinmeyen fazilet, feragat demektir.

Bugün Anneler Günü. Aslında bütün günler annelerin olmalıdır. Her anne hoştur, her anne özeldir, her anne sıcaklığın özüdür, her anne fedakarlığın ve merhametin övüncüdür. Annesiz hayat, hayatsız insan muhal bir hayaldir. Anne gönül dünyamızın, fani ömrümüzün gülzarıdır.

En başta şehit analarımız olmak üzere, ülkemin tüm sayın annelerinin Anneler Günü’nü kutluyor en düzgün dileklerimle bir arada hürmetlerimi sunuyorum. Anneler üzülmesin, anneler kırılmasın, anneler mahzun olmasın. Zira onlar emanettir, rahmettir, cennetin müjdeleridir.

Sevgi iki kişiye muhtaçtır: Bunlardan birisi onu anlatan ve aktaran, diğeri ise onu anlayan ve yüreğinde taşıyandır. Yürekte olanın yüze vurması, yüzde bulunanın dilden akması mukadderdir. Anne demek solmayan sevgi demektir. Anne demek silinmeyen fazilet, feragat demektir.

— Devlet Bahçeli (@dbdevletbahceli) May 8, 2022

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu: Her anne, her evladın gönlünde vazgeçilmez bir yere sahip… Annem her aradığında heyecanlanırım. Zira anne arayınca akan sular durur. Tüm annelerimizin günü kutlu olsun.

Her anne, her evladın gönlünde vazgeçilmez bir yere sahip…

Annem her aradığında heyecanlanırım. Çünkü anne arayınca akan sular durur.

Tüm annelerimizin günü kutlu olsun. https://t.co/Dk5DeQnzI4

— Temel Karamollaoğlu (@T_Karamollaoglu) May 8, 2022

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan: Annem Güner Babacan ve eşim Zeynep başta olmak üzere, yüreğinde anne sıcaklığı taşıyan her insanın Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu vesileyle, ortamızdan ayrılan anneleri minnetle anıyor, evlatlarını kaybeden annelere sabırlar diliyorum.

Annem Güner Babacan ve eşim Zeynep başta olmak üzere, yüreğinde anne sıcaklığı taşıyan herkesin #AnnelerGünü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu vesileyle, aramızdan ayrılan anneleri minnetle anıyor, evlatlarını kaybeden annelere sabırlar diliyorum. pic.twitter.com/UlinoWzdFH

— Ali Babacan (@alibabacan) May 8, 2022

Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal: Annelerde kırık kalpleri yapıştıran, sihirli bir tutkal vardır. Mucizedir anneler… Başta Şehit Anneleri olmak üzere tüm annelerin, anne adaylarının Anneler Günü kutlu olsun.

"Annelerde kırık kalpleri yapıştıran, sihirli bir tutkal vardır."
Mucizedir anneler…

Başta Şehit Anneleri olmak üzere tüm annelerin, anne adaylarının #annelergunu kutlu olsun. pic.twitter.com/wg6g0M8riV

— Gültekin Uysal (@DpGultekinUysal) May 8, 2022