Önderler, Alparslan Türkeş’i andı

Muqe

Global Mod
Global Mod
Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu genel lideri ve Türk sağının değerli isimleri içinde anılan Alparslan Türkeş, bugün birtakım önderler tarafınca, vefatının yıl dönümünde hatırlandı.

ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu da Türkeş’i ananlar içindeydı.

“RAHMETLE ANIYORUM”

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Alparslan Türkeş’i andı.

Babacan, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kurucu Genel Lideri Alparslan Türkeş’i vefatının 25. yılında hürmet ve rahmetle anıyorum” dedi.

Babacan’ın tweetinin altında olumlu yansılar de gösterilirken, epeyce sayıda olumsuz reaksiyon de görüldü.

İşte Babacan’ın, Türkeş’i andığı o tweet:

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kurucu Genel Başkanı #AlparslanTürkeş’i vefatının 25. yılında saygı ve rahmetle anıyorum.

— Ali Babacan (@alibabacan) April 4, 2022

“GENÇLER İÇİN BİR VİZYON”

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener de Türkeş’i ananlar içindeydı. Türkeş’in, gençler için bir vizyon olduğu görüşünü savunan Akşener, “Büyük devlet insanı, Başbuğ Alparslan Türkeş’i sevgi, hürmet ve rahmetle anıyorum” dedi.

İşte Akşener’in o tweeti:

80 yıllık ömrünü, Türk’ün gören gözü, işiten kulağı olarak geçiren Alparslan Türkeş;

Vatan toprağı için çelikten bir irade.
Gençler için bir vizyon.
Türk milliyetçileri için bir cesarettir.

Büyük devlet insanı, Başbuğ #AlparslanTürkeş'i sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum. pic.twitter.com/CwAUpTRQTB

— Meral Akşener (@meral_aksener) April 4, 2022

“SİYASET TARİHİMİZİN DEĞERLİ LİDERLERİNDEN”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu da Türkeş’i andı.

Türkeş’in siyaset tarihinde kıymetli başkanlar içinde olduğunu söyleyen İmamoğlu, “Alparslan Türkeş’i, vefat yıl dönümünde rahmetle anıyorum” dedi.

İmamoğlu’na da hayli sayıda olumlu bildirinin yanında yansılar geldiği de görüldü.

İşte İmamoğlu’nun o tweeti:

Siyaset tarihimizin önemli liderlerinden #AlparslanTürkeş'i vefat yıl dönümünde rahmetle anıyorum. pic.twitter.com/6k6SvuymIG

— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) April 4, 2022