Niederlechner hemen gelir, Mittelstädt kalır

Ethereum

New member
Ev
Hertha Lisans
Hertha Berlin: Niederlechner hemen geliyor, Mittelstädt kalıyor

Forvet Florian Niederlechner şimdiden Berlin kadrosuna katılırken, sol bek Maximilian Mittelstädt sözleşmesini 2027’ye kadar uzattı.

Berlinli, Berlin’de kalıyor: Maximilian Mittelstädt, Hertha BSC ile olan sözleşmesini uzattı.dpa/Andreas Gora

Şimdi, Bundesliga futbol kulübü Hertha BSC için fırtınadaki takviye hemen geliyor. Saldırgan Florian Niederlechner, kulübün Çarşamba günü yaptığı duyuruya göre, FC Augsburg’dan Berlin’e taşınıyor. 32 yaşındaki oyuncunun 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Her iki kulüp de olası bir transferle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Basında çıkan haberlere göre, alt altı haneli aralıkta olması gerekiyor. Hertha teknik direktörü Fredi Bobic, “Yaz için planlanan değişikliği bu transfer döneminde kısa sürede uygulayabildiğimiz için mutluyuz” dedi.

Florian Niederlechner zaten Berlin’de

Niederlechner zaten Salı günü Berlin ofisinde çekilmişti. Yukarı Bavyeralı oyuncu, 2019’dan beri Augsburg’da forma giyiyor ve 89 lig maçında 23 gol kaydetti. Bu sezon Bundesliga’da 14 maçta 4 gol kaydetti. Forvet, kısmen Davie Selke’nin ayrılmasının ardından forvet Wilfried Kanga’ya yeni bir alternatifi olan karşı baskı alanındaki güçlü çalışması nedeniyle Hertha teknik direktörü Sandro Schwarz’ın sistemine iyi uyuyor.

İyi bir şablon sağlayıcı olarak Niederlechner, Kanga ile birlikte de görünebilir. Ancak Cumartesi günü (15:30 / Gökyüzü) VfL Bochum’da oynanacak olan maçta henüz değil. Niederlechner, Augsburg ile oynadığı son hazırlık maçında hafif bir sakatlık geçirdi. Kulübün kendi röportajında forvet oyuncusu, “Bu yüzden Cumartesi günü Bochum’daki maç benim için hala çok erken” dedi.

Hertha Berlin: Ascacibar Arjantin'e geri dönüyor

Hertha Berlin: Ascacibar Arjantin’e geri dönüyor

Aynı zamanda Niederlechner, Augsburger Allgemeine’deki bir röportajla FCA’yı üzdü. Şüphe: Yukarı Bavyeralı, bir değişikliği zorlamak istedi ve konu sözleşmeyi uzatmaya geldiğinde onu defalarca erteleyen Augsburg patronlarıyla hesaplarını kapattı. Şimdilik öğrenemeyeceksin. Niederlechner yetkilendirmeyi reddetti ve tüm alıntıları yayınlamadı.

Maximilian Mittelstädt 2027’ye kadar uzatıldı

Bu kadronun ardından Çarşamba günü Hertha bir kadro daha tamamlandığını duyurdu: 2015 yılından bu yana Hertha Berlin’de profesyonel olarak forma giyen Homegrown Maximilian Mittelstädt, yaz aylarında sona eren sözleşmesini 2027 yılına kadar uzattı. “Hepimiz Maxi’de neler olduğunu biliyoruz. Menajer Fredi Bobic, Berliner’in avantajlarını vurgulayarak sahada, ileriye doğru hamlesiyle tehlikeli anlar yaratabilen güvenilir bir sol bek. Sezonun ilk yarısında teknik direktör Sandro Schwarz, son zamanlarda bir değişiklik söylentileri olmasına rağmen Mittelstädt’ın hücum niteliklerini övdü. Görünüşe göre SV Werder Bremen, 25 yaşındaki oyuncuyu imzalamakla ilgileniyordu.

2019’da U21’lerle Avrupa Şampiyonası’nda ikinci olan genç milli oyuncu, “Hertha Berlin’in hayatımdaki önemini vurgulamama gerek yok. Küçük, deneyimsiz bir çocuk olarak Olimpiyat Parkı’na geldim ve şimdi tecrübeli bir Bundesliga oyuncusu olarak sahaya her gün motivasyonla gidiyorum.” Sol ayaklı oyuncu için taraftarların uzun süredir devam eden desteği de oynadı. Berlin’de kalma kararında bir rol: “Zor aşamalar olsa bile, sorumluların güvenini ve taraftarların desteğini her zaman hissettim. Kulüpten yapılan basın açıklamasına göre Mittelstädt, “Bu da beni her gün renklerimiz için tam gaz vermeye itiyor” dedi.