Microsoft, Windows 12 İçin Hazırlık Yapıyor Olabilir

Samuag

New member
İki bağımsız kaynak, Microsoft’un Windows 12 işletim sistemini geliştirmeye başladığını ya da başlangıç etabında olduğunu öne sürdü. Redmond devinin şu anda işçi değiştirdiği ve takımları Windows 12 geliştirmeye başlamak için hazırladığı söyleniyor.

Swift on Security‘e göre Microsoft’tan bir kaynak, “Windows 12’nin aslına bakarsan geliştirme basamağında olduğunu ve iki TPM gerektireceğini” söylemiş oldu. Öte yandan Deskmodder.de, yazılım devinin Windows 12 işletim sistemiyle ilgili duyumlar aldığını sav ediyor. Ayrıyeten Microsoft’un projeye yönelik gruplar oluşturmaya devam ettiği için Windows 12’nin sadece önümüzdeki aydan itibaren geliştirilebileceğini söylüyorlar.

“İki TPM” ayrıntısı ise biraz tuhaf. Swift on Security latife yapmış üzere görünmüyor, lakin Deskmodder bu kelamların yalnızca bir latife olduğunu söylüyor. tıpkı vakitte, işletim sistemi için hem TPM (Trusted Platform Module) tıpkı vakitte Microsoft Pluton takviyesinden bahsediyor olabilirler.

Windows 10 işletim sistemi 2015’te piyasaya sürüldüğünde Windows’un son sürümü olduğu ve yeni bir sürüm çıkmayacağı söyleniyordu. Microsoft ise vakit ortasında fikirlerini değiştirdi ve görünüşe nazaran yeni sürümler çıkmaya devam edecek. Bitirmedilk evvel, bunların birer savdan ibaret olduğunu ve resmi bir doğrulu olmadığını ekleyelim.