Microsoft, hakikaten işe yarayan bir widget’ı nihayet Windows 11’e getiriyor

semaver

New member
Windows 11 kullanıcıları nihayet bekledikleri bir widget’a sahip olacak üzere görünüyor. Microsoft, Dev Channel’da Phone Link uygulamasını kullananlar için yeni bir widget’ı kullanıma sundu.

Microsoft Store’dan uygulamanın 1.23011.73.0 sürümünü yahut daha yeni bir sürümü yükledikten daha sonra, Telefon İlişkisi widget’ını masaüstüne ekleyebiliyorsunuz. Widget 3 farklı boyutta geliyor ve bildirimleri, pil düzeyini, ağ durumunu, Bluetooth ve Wi-Fi üzere çeşitli durum göstergelerinin denetim edilmesini sağlıyor. Widget üstündeki bir bildiriye tıklamak Phone Link uygulamasını başlatıyor ve sizi bildirim kısmına gdolayıyor.

Microsoft’un Widget alanını yalnızca MSN haberlerini vermek yahut çeşitli yayınların tanıtımı için kullanmadığını, işletim sistemine daha yararlı parçacıklar eklemek için de kullanmaya başladığını görmek sevindirici. Ancak bu kısmın bir daha de farklı bir kısım üzere görünmesi şikayet almaya devam ediyor. Birtakım kullanıcılar, Phone Link bildirimlerini denetim etmek için Windows Widget’larını açmanın, uygulamayı misyon çubuğundan başlatmaktan farklı olmadığını argüman ediyor. Aslına nazaran bu durum, hakikaten de süratle göz atılabilir bilgiler sağlayan widget’ların ana fikrine pek uygun görünmüyor. Kullanıcılar da, haklı olarak, Microsoft’un widget’ların direkt masaüstüne yerleştirilmesine müsaade vermesini istiyor