Microsoft, EdgeOS isimli yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışıyor olabilir mi?

semaver

New member
Twitter kullanıcısı FireCube, ekseriyetle yaklaşan özellikleri sızdırdığı yahut kimi değişik Windows öğeleri yayınladığı için toplumsal medyada pek tanınan bir isim. Lakin tıpkı FireCube, geçtiğimiz günlerde kendisinden hiç beklenmeyen bir biçimde bir dizi geçersiz ekran imgesi yayınladı. Ekran imgelerinde Windows 11 tabanlı “EdgeOS” işletim sisteminin Beta sürümü görülüyordu. Fakat açıklamasında, bunu kasıtlı olarak yaptığını ve muhtemel bir EdgeOS’un Google’ın Chrome OS’a gerçek bir rakip olarak çıkabileceğini göstermek için yaptığını söylemiş oldu.

Sahte EdgeOS ekran imajı aşağıdaki üzere görünüyordu:

Ve yalnızca latife maksatlı olsa da, Microsoft’un Edge web tarayıcı özellik seti ile ilgili son aksiyonları aslında bir “EdgeOS” u çok inandırıcı kılıyor. Bunun sebebi, Microsoft’un Edge’e bir dolu ek ve tahminen de gereksiz özelliği son aylarda eklemesi. Bu yeni özellikler onu bir cins küçük işletim sistemi haline getiriyor.

özetlemek gerekirsesı şu an için ortada bir EdgeOS yok. Lakin Edge’in bugün geldiği noktaya baktığımızda, yakın gelecekte nitekim ortaya çıkabileceğini düşünüyoruz.