Marco Pantelic herkesin yanıldığını kanıtladı

Ethereum

New member
Ev
Spor Dalları
Olimpiyat Stadı’na dönüş: Marco Pantelic herkesin yanıldığını kanıtladı

Uzun saçlı dışa dönük oyuncu, artık Hertha BSC ile iyi gidecek olan kısa saçlı bir futbol yetkilisi oldu.

Marko Pantelic, Berlin Olimpiyat Stadı’ndaki doğu virajında hâlâ rahat hissediyor.Şehir Basın

Her şey önceden daha güzeldi zaten! Bu sözü bu aralar her yerde duyuyorum. Bu, birçok ciddi krizle şekillenen hayatımızın hemen her alanı için olduğu kadar futbol için de geçerli. Bir zamanlar daha iyi olan şeyleri burada sıralamak istemiyorum. Bu, bu sütunun ötesine geçer ve siyaset departmanına daha iyi uyar. O yüzden futbola odaklanın. Gerçek şu ki: Hertha Berlin günümüze çok iyi uyuyor, çünkü kulüp dört yıldır aşağı yukarı kriz modunda.

Ama çok daha iyi zamanlar vardı. Hertha takımlarının oynadığı futbol, şimdi olduğundan daha çekici ve başarılıydı. Sahadaki harika becerilerinin yanı sıra her şeyden önce karizması olan oyuncular da vardı. “Hertha efsanesi” terimini bazen çok çabuk kullanan onlardan biri, geçen Cumartesi Olimpiyat Stadı’nda Mainz 05’e karşı oynanan maçın konuğuydu: Sırp Marko Pantelic.

Marco Pantelic, Hertha Berlin formasıyla 114 birinci lig maçında 45 gol kaydetti.

Stadyum spikeri Fabian von Wachsmann mikrofona yaklaştığında nostaljik hissettim. Pantelic birkaç gözyaşı bile döktü. Taraftarlar bana stadyuma sadece Pantelic için geldiklerini söyleyip durdular. Uzun saçları bir saç bandıyla arkaya bağlanmış, olağanüstü hedefleri, teatral tavırlı maskaralıkları ve doğu eğrisiyle becerikli etkileşimi olan bu dışa dönük adamı sevdiler. 2005 ve 2009 yılları arasında merkez forvet, 114 birinci lig düellosunda 45 etkileyici gol kaydetti.

Cenaze töreninde sevinç: Hertha Berlin, Big City Club'ı gömdü

Cenaze töreninde sevinç: Hertha Berlin, Big City Club’ı gömdü

“Pante” ile iki karşılaşmamı çok net hatırlıyorum. Menajer Dieter Hoeneß onu Kızıl Yıldız Belgrad’dan önce 250.000 Euro’ya ödünç alıp ardından 1.25 milyon Euro’ya (bugün pazarlıkla) satın aldığında, Pantelic daha önce altı ülkede dokuz kulüpte forma giymişti! İlk medya randevusu sırasında kendisine kendisini “Lejyoner” olarak görüp görmediğini sorduğumda, pis bir bakışla karşılaştım.

Aylar sonra bir röportaj için randevu aldık ama Pantelic randevuyu unutmuştu. Antrenmandan sonra onu soyunma odasının önünde yakaladığımda beni hızlıca soyunma odasının önüne park etmiş olduğu büyük, şişman arabasına bindirdi, yanıma geldi, müziği açtı ve sorularıma hazırdı. İmza avcıları ve bazı meslektaşlarım kapalı arabanın etrafında toplandılar. Nedense cam bir kutunun içindeymişim gibi hissettim ve yine de çok memnun kaldım.

Mavi beyazlı formamızla 139 maç 55 gol & 26 asist!
💙
14 yıl önce yaşlı hanımımızı terk etti – bu şu soruyu gündeme getiriyor: Allet paletti, Marko #pantelik?
🤔

Eski sayımız 9️⃣ ile röportaj için: https://t.co/13MhYEReoz
⬅
#HaHoHe pic.twitter.com/TSxI5UZV2u

— Hertha BSC (@HerthaBSC) 8 Mart 2023

Hertha, 2008/09’da Lucien Favre’nin teknik direktörlüğünde Pantelic, Josip Simunic, Arne Friedrich, Andrej Woronin ve Pal Dardai gibi büyüklerle uzun süre şampiyonluk için oynadığında ve sezon sonunda dördüncü olduğunda, bu en iyisiydi. o zamandan beri ligde yer alıyor. Bununla birlikte, bir duraklama izledi. Menajer Hoeneß, Başkan Werner Gegenbauer, Pantelic, Simunic ve Woronin ile tartıştıktan sonra Hertha’dan ayrılmak zorunda kaldı.

Panteliç, Sırbistan Futbol Federasyonu’nun Başkan Yardımcısı

Pantelic isteksizce uzaklaştı. Daha önce spor direktörü olarak milyonlar değerinde bir sözleşme ve devam sözleşmesi talep etmişti. O zamanlar, eksantriğin böyle bir görevi yerine getirebileceğine inanılmıyordu. Yıllar sonra herkese aksini öğretti. Dört yıldır Sırbistan Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı ve 2019’dan beri Uefa Futbol Komitesi üyesidir.

Pek çok hayran, başarılı bir dönemi şekillendiren ancak mevcut durumda son derece nadir bulunan Pantelic, Marcelinho, Zecke Neuendorf veya Gabor Kiraly gibi özel tipler için can atıyor. Belki de muazzam emeği için çok takdir ettiğim Fransız Lucas Tousart bir gün favori olabilir? Ve: Hertha’nın artık altı kez Avrupa Ligi galibi FC Sevilla ve geleneksel CFC Genoa 1893’ün temsil edildiği yeni ortak 777’nin geniş portföyünü kullanabileceğini varsayıyorum. Ancak önce ligde kalmaları gerekiyor .