Mansur Yavaş, şehit yakınları ve gazilerle iftar yaptı: Talepleriniz epeyce pahalı

Muqe

Global Mod
Global Mod
Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Lideri Mansur Yavaş ve eşi Nursen Yavaş, ramazan ayında iftar sofralarında Ankaralılarla bir ortaya gelmeye devam ediyor. Daha evvel büyükelçi ve yabancı misyon şefleri, endüstriciler ve ABB yurtlarında konuk edilen üniversite öğrencilerini iftarda ağırlayan Yavaş, son olarak şehit yakınları ve gazilerle iftarda buluştu.

Altınpark’ta mesken sahipliği yaptığı iftar yemeğinde şehit yakınları ve gazilere seslenen Mansur Yavaş, şu biçimde konuştu:

“Ülkemizin birliği ve vatanın parçalanamaz bütünlüğü için gözlerini kırpmadan canını feda eden şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bizler için fazlaca büyük fedakârlıklar yaptıklarının şuurundayız. Bayrağı al yapan, toprağı vatan kılan, birebir anda hem geçmişimizi tıpkı vakitte geleceğimizi aydınlatan bu fedakârlığın ve adanmışlığın bedeli hiç bir maddi ve somut pahayla ölçülemez.”

‘SIHHATİNİZ VE TALEPLERİNİZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ’

Şehit yakınları ve gazilerin taleplerinin kendileri için epeyce pahalı olduğunu da vurgulayan Yavaş, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Ülkemiz ve geleceğimiz için bir saniye bile düşünmeden canlarını veren aziz şehitlerimizin emaneti olan şehit yakınlarımızın ve canlarını ortaya koyan kahraman gazilerimizin sıhhati, sıhhati ve talepleri bizim için epey kıymetlidir. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, bugüne dek olduğu üzere bundan daha sonra da şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin yanında olmaya devam edecek, taleplerinizi dinlemeyi ve bu taleplere imkânlarımız ölçüsünde her vakit tahlil üretmeyi sürdüreceğiz. Yeni açtığımız toplumsal tesislerimizde sizleri ağırlamaktan, şube müdürlüğümüzde sıkıntılarınızı dinleyip tahlil üretmekten dolayı epey memnunuz. Bu mübarek ramazan akşamında, bir kere daha tüm şehitlerimizin aziz anıları önünde hürmetle eğiliyor, kahraman gazilerimize ise sağlıklı bir ömür diliyorum.”

‘YEDİ DÜVEL BU VATAN TOPRAKLARINI ALMAK İSTEDİ, BAŞARAMADI’

İftar programında şehit yakınları ve gaziler ismine kelam alan şehit yakını Faruk Dinç de şunları söylemiş oldu:

“senelerca Mehmetçiklerin kumandanı olarak her türlü gayrette bulundum. Şu an bir şehit dayısı olarak buradayım tahminen lakin ben biroldukca şehidin de kumandanı oldum, birfazlaca şehidimizin ağabeyiyim, biroldukça şehidimizin babasıyım, biroldukça şehidimizin evladıyım. Bir devir yedi düvel, birleşip bu vatan topraklarını almak istediler. Neredeyse başarılı oluyorlardı ki Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları yardımıyla, bir Anka Kuşu üzere yeniden küllerinden doğarak Sakarya’da, Dumlupınar’da şehitlerimiz ve gazilerimiz bu toprakları bize yine vatan yaptı. Şehitlerimizin ailelerine şükranlarımızı sunarken bu vatan için canlarından vazgeçmeyi göze almış gazilerimiz önünde hürmetle eğiliyorum.”