Kılıçdaroğlu’nun ziyaret ettiği çocuklar 23 Nisan’ı kutlayamadı: Kıyafetleri yoktu

Muqe

Global Mod
Global Mod
CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’nın Mamak ilçesinde kirada oturduğu konutunun elektriği 10 aydır kesik olan iki çocuk annesi Hülya Gültepe, konuştu.

Gültepe, mum ışığında oturduğunu söyleyerek, “Tüpün üstünde sıcak su kaynatıyorum, çocukların ayağının altına bırakıyorum. Kaymakamlığa gidiyorum, vermiyor. Belediye liderine gittim, Cumhurbaşkanına dilekçe yazdım gönderdim. O da yok. CİMER’i arıyorum. O da yok. Valiye gidiyorum, belediye liderine gidiyorum. hiç bir yerden bana yardım gelmedi, gelmez” dedi.

“ELİMDE BİR ŞEY KALMIYOR”

Gültepe, 15 yıl evvel eşinin vefat ettiğini bildirerek, “İki çocuğumla tek başıma kirada yaşıyorum. Kira 950 lira. 650 kredi borcunu, 400 su borcunu ödüyorum. Elimde bir şey kalmıyor” diye geçinemediğini anlattı.

Gültepe, iktidara “Gelsin yoksulları görsün durumunu. Daima Suriyeli ve Iraklılar. İş arıyorum, iş bulamıyorum. Bulduğum işte de Suriyeli, Iraklı. niye? Taban fiyat yükselmiş. Suriyeli ve Iraklılar Türkiye’ye geldi geleli yoksulların hepsi aç kaldı. Bir zülüm yapmışlar, elektriği bir veriyor ve bin alıyorlar” diye seslendi.

“KIYAFETLERİ YOKTU”

Gültepe, çocuklarının kırtasiye masrafını bile borçla karşıladığını belirterek, dün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kendi çocuklarının kutlayamadığını şu biçimde anlattı:

“Gitmediler. Ne için? Kıyafetleri yoktu. Gerçek düzgün bir şeyleri yoktu ki gitsinler. Konutta çalışıyorlar, mum ışığıyla imtihana giriyorlar. Neyle çalışacak? İnsanın bir işi olacak.”