Kılıçdaroğlu’nun konutunun elektriği kesildi: ‘Faturamı ödemeyeceğim’ demişti

Muqe

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yılla bir arada arka arda gelen elektrik artırımlarının akabinde Şubat ayında protesto maksadıyla faturasını ödemeyeceğini açıklamıştı. Şubat, Mart ve Nisan ayı faturalarını ödemeyen Kılıçdaroğlu’nun konutunun elektriği bu sabah EnerjiSA gruplarınca kesildi.

Yönetmelik kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara üç ay mühlet tanındığı için Kılıçdaroğlu’nun konutunun elektriği bugüne kadar kesilemiyordu.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Eşimden az evvel haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu hareketim bir sivil itaatsizlik daveti değildir. Bir direniştir. Hareketim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir” tabirlerini kullandı.

Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir. pic.twitter.com/Gw1FYzVm2S

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) April 21, 2022