Kılıçdaroğlu’ndan Nebati’ye karşılık: Gece panikle bana yazmışsınız, milletimizin sıkıntısı çözülsün, tek laf etmem

Muqe

Global Mod
Global Mod
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün bir görüntü paylaşarak yaptığı açıklamada sarf ettiği “Varlık şirketlerine borçlarınızı ödemeyin” tabirlerine “Anlaşılan siyasi beklentileriniz uğruna hesapsızca konuşmakta ve adeta bir piyasa manipülatörü üzere davranmakta ısrarcısınız” diye karşılık verdi. Akabinde Nebati’nin, 6 milyona yakın vatandaşın yaklaşık 30 milyar lira fiyatındaki icralık borcunun tasfiye edileceği açıklaması yayımlandı.

‘GECE GECE PANİKLE BANA YAZMIŞSINIZ’

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabı üzerinden Nebati’ye şöyle cevap verdi:

“Sayın Nebati, gece gece panikle bana yazmışsınız, gazetelerinize gece yarısı manşet değiştirtmişsiniz. halbuki rahat olabilirsiniz, milletimizin kederi çözülsün, tek laf etmem demiştim aslına bakarsanız. Yeni maksat EYT ve Öğretmenler olmalıdır. Haydi bakalım…”

Sayın Nebati, gece gece panikle bana yazmışsınız, gazetelerinize gece yarısı manşet değiştirtmişsiniz. Oysa rahat olabilirsiniz, milletimizin derdi çözülsün, tek laf etmem demiştim zaten. Yeni hedef EYT ve Öğretmenler olmalıdır. Haydi bakalım… https://t.co/mltLSfjzHx

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) August 25, 2022