Kılıçdaroğlu: Özgürlük isteyen gençlerin isyanıdır

Muqe

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şu biçimde:

“Altı partinin başkanı görüştük akabinde ortak bir açıklama yayımladık. Belirttiğimiz üzere siyasi etik yasası, çıkaracak, Merkez Bankası’nın bağımsızlığı temin altına alınacak komiteleri kurduk ve Cumhurbaşkanı adayımızın da niteliklerini tartıştık.

Dün Seyahat davasında vahim bir karar çıktı. Bu yargıçlar esasen özgürce almadılar bu sonucu, almıyorlar. Zira bağımsız değiller. Bu kurgulanmış mahkemede Osman Kavala beraat ettiği bir davada müebbet mahpusa mahkum oldu. Dünyada bu biçimde bir örnek yok.

Seyahat nedir? Baskıya isyandır Seyahat. Özgürlük isteğiyle haykıran gençlerin sesidir. Baskı istemiyoruz diyor gençler.

Vera’yı unutmayın. Vera mahpusa giderken babasını kucaklayıp öptü. Bizim ona bir kelamımız var, onu babasıyla tekrar kavuşturacağız.

Bu iktidar beşli çetenin iktidardır. Halkın, milletin değil beşli çetenin iktidarıdır. Ben karanlığa mahkum edilen milyonların sesini lisana getirmek istiyorum. Evlatların karanlığa mahkum edildiği değil, her çocuğun başını aydınlık bir ortamda yastığa koyduğu bir ülke istiyorum. Ben bununla çaba edeceğim, ya bana katılın ya artık yolumdan çekilin. Bir insanın uğrunda öleceği bir şey yoksa ömründe aslına bakarsanız o hiç yaşamamıştır. Hepinizin huzurunuzda, milletimiz huzurunda kelam veriyorum, durmayacağım. Ülkeyi kaçak sığınmacılarla dolduranlarla hengame edeceğiz. Beş kuruşa vatandaşlık yapanlarla, ülkede milyonların elektriğini kesen çetelerle arbede edeceğiz. Çocukları etten sütten yoksun edenlerle arbede edceğiz. Mafyalarla, uyuşturucu baronlarıyla iş birliği edenlerle hengame edeceğiz. Prestijimizi konsolosluk bahçelerine gömenlerle hengame edeceğiz. Vatanı satanlarla arbede edeceğiz.”