Kılıçdaroğlu, küme toplantısında konuşuyor

Muqe

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyleki:

“Bize katılın dedim bunu tekraren lisana getirdim zira Türkiye’nin ortasında bulunduğu şartlar düzgün değil. Her birimizin, vatanseverin başında soru işaretleri var hepimiz düşünüyoruz: Bu memleketin hali ne olacak?

Bu memleketin hali hoş olacak, birlikte olursak, birlikte çaba edersek, seçimlerde sandığa gidersek, oyumuzu kullanırsak, oyumuzu kullanırken vicdanımızın sesini dinlersek bu memlekette her şey düzelir. Her şey hoş olur. Benim maksadım bu. birlikte yaşamak, bir arada yaşamak, yalnızca bir avuç insan için değil 85 milyon insan için uğraş etmek.

Özgür Beyefendi de açılış konuşmasında Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda Giresun’un değerine vurgu yaptı. Ben 25 Ağustos’ta Afyon’a gittim. 26 Ağustos’ta Kocatepe’ye gittik. Sabah’ın 5’inde Kocatepe’den Afyon Ovası’na baktık.

Tam 100 yıl evvel o dorukta beşerler bu ülkenin bayrağı için gayret ettiler ve hayatlarını verdiler. Onlara dualarımızı gönderdik.

Giresun’un Ulusal Çaba tarihinde fazlaca kıymetli bir yeri vardır. Dedelerinizle, babalarınızla ne kadar övünç duysanız azdır.

Aradan 100 yıl geçti. Yeni bir müddetç var. 100 yıllık müddet içerisinde hayli acı olaylar yaşadık. Başbakanlar idam edildi, evlatlarımız idam edildi. Artık yeni bir kamplaşma süreci başlatılmak isteniyor. Bütün Türkiye’ye seslenmek istiyorum: Sakın ola ki kamplaşmayın. her insanın fikri kıymetlidir. birlikte, bir arada, kamplaşmadan, kızmadan, ötekileştirmeden. 85 milyon beşerle helalleşeceğiz. Bize katılın ki yolumuz aydınlık olsun. Katılın ki Türkiye’ye aydınlığı, huzuru, prestiji bir daha getirelim. sakın ola kamplaşmayın, her insanın kanısı değerlidir. Kamplaşmadan, kızmadan, kimseyi ötekileştirmeden herkese hizmet etmenin aşkı yaşamalıyız. Bize katılın ki demokratik formüllerle dikta idaresini değiştirelim.”

Son dakika haberinin detayları hazırlanıyor…