Kılıçdaroğlu Giresun’da halka seslendi: Siyaset yapan zenginleşiyorsa sizin hakkınızı yiyordur

Muqe

Global Mod
Global Mod
Giresun’a esnaf ziyaretine gelen CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, halka seslendi. İktidara yönelik sert açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Siyasete atılan adam zenginleşiyorsa bilin ki sizin hakkınızı yiyor. Siyasete giren adam zenginleşemez köşeyi dönemez.” dedi.

Kılıçdaroğlu Beşli çeteyi de maksat alarak, milleti soyanlardan hesap soracağını belirtti.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

Benim çabam emeklinin çabasıdır, zabıtanın gayretidir, memurun uğraşıdır. Öğretmenin uğraşıdır. Benim uğraşım hak çabasıdır. Adalet gayretidir.

İstiyorum ki alan tadan kazananlar değil alın teriyle kazananlar toplumun önünde olsun. Alın terine paha verilsin. Şunu Giresunlu hiç bir kardeşimin unutmamasını istiyorum. Bay Kemal’in isteği esnafın kazanması, emekçinin kazanması, öğretmenin kazanması, sürücülerin kazanması, alın teri dökenlerin kazanması. Bay Kemal’in gayesi budur. Bay Kemal’in maksadı beşli çetelerden hesap sormaktır. Beşli çeteler kazanacak, beşli çeteler bu milleti soyacak Bay Kemal seyredecek. Yemezler. Son kuruşuna kadar alacağım. Saklı kapaklı iş yok bizde. Her şey milletin önünde olacak, bâtın bir şey olmayacak.

Benim milliyetçilik anlayışımda en evvel bu ülke kazanacak. Onlar haksızlığı önleyemezler zira haksızlık yapıyorlar. Yoksulun fukaranın olduğu bir ülkede saraylar olmaz. Siyasete atılan adam zenginleşiyorsa bilin ki sizin hakkınızı yiyor. Siyasete giren adam zenginleşemez köşeyi dönemez.