Kılıçdaroğlu elektriği kesilen bir aileyi ziyaret etti

Muqe

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüksek fiyatlara karşı elektrik faturasını ödememe sonucu alması üzerine dün Ankara’daki konutunun elektriği kesildi. Türkiye’de kendileri üzere elektriği kesik olan 4 milyon aile olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, o ailelerden birine ziyarette bulundu. Kılıçdaroğlu’nun ziyaret ettiği vatandaş “1,5 ay oldu. Ödeyemedik kestiler. Artık tükendik, umudumuz kalmadı. Kaşıkla verdiler kepçeyle geri aldılar. Milletimiz bunu görmüyorsa diyecek bir şeyim yok. Tek umudumuz sayın liderimiz. Tek umudumuz sizsiniz.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu ise ziyaretinin akabinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Topluma anlatmaya çalışıyorum. Elektrik artık bir insanlık hakkıdır. hiç bir vatandaş elektriksiz kalamaz. Sayılar artık inandırıcı olmaktan fazlaca uzaklaştı. Vatandaşı dinlemeleri lazım. İktidarın nazaranvi budur. Artık dünya yeni bir çağı başlatmak zorundadır. İnsanların elektrik, doğal gaz üzere temel haklarının teslim edilmesi konusunda gayret harcanması gerekmektedir. Türkiye düzelebilir. Türkiye’de bir epey insan elektriksiz. Lakin bunlar düzelecek. Sizlere sahip çıkmak toplumsal devletin bakılırsavidir. Ben bunu yerine getirmek için gayret harcıyorum.” tabirlerini kullandı.

BAKAN DÖNMEZ’E KARŞILIK

Kılıçdaroğlu, ‘in, “Bugün prestijiyle tüm abone kümelerinde elektriği kesik abone sayısı 278 bindir. Bu da toplam abone ortasında %0.6’dır” kelamlarına de yanıt verdi. Kılıçdaoğlu, “Geçen yılın birebir sayılarına nazaran 40 bin daha fazla. 2022’de verilen sayılar hayli daha yüksek olacak” sözlerini kullandı.

Basın Açıklaması https://t.co/V7TWfskLm6

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) April 22, 2022