Kılıçdaroğlu, ‘durumdan memnunsanız’ diyerek resti çekti: Yolunuz açık olsun, ayrılın bizden

Muqe

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında yaptığı “Bana katılın ya da yolumdan çekilin” kelamlarına yönelik açıklama yaptı. Kelamlarının gerisinde olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “bu biçimde bir Türkiye’yi ben istemem. İç siyasete bakın, dış siyasete bakın, iktisada bakın. Ben bu koşullarda ne konuşayım?” dedi. Kılıçdaroğlu, “Eğer yol arkadaşı olmak istiyorsanız buyurun gelin yürüyeceğiz. Şayet mevcut durumdan mutluysanız yolunuz açık olsun, ayrılın bizden.” tabirlerini kullandı.

Osman Kavala’nın beraat ettiği davada ağırlaştırılmış müebbet cezası almasına da reaksiyon gösteren Kılıçdaroğlu, “Ben bunu söylemek durumundayım. Allah aşkına bir davadan beraat ediliyorsunuz tıpkı dava bir daha açılıyor bu sefer müebbet mahpus cezası alıyorsunuz.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

Vatanına bağlı bütün bölümleri yol arkadaşım olarak kabul ettim ve onlara davet yaptım. Vatanını satanlarla hengame etmek lazım dedim. Ben bunu söylemek zorundayım. Bizim vatanını satanlarla hengame etmemiz lazım.

BUNU SÖYLEMEK ZORUNDAYIM

Ben bunu söylemek durumundayım. Allah aşkına bir davadan beraat ediliyorsunuz tıpkı dava bir daha açılıyor bu sefer müebbet mahpus cezası alıyorsunuz. bu biçimde bir Türkiye’yi ben istemem. İç siyasete bakın, dış siyasete bakın, iktisada bakın. Ben bu koşullarda ne konuşayım? Milyonlarca çocuk karanlığa mahkum edildi. Bu çocuklar okula nasıl gidiyor, ne yiyor? Bunu düşünen var mı? Ben onların dramını yaşamak zorundayım o konuşmayı yapmak için. Bunu da yaşadım ve o konuşmayı yaptım. Bu iktidar bu sorunu çözemez.

YOLUNUZ AÇIK OLSUN, AYRILIN BİZDEN

Ve şunu da söylüyorum açık ve net. Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu yoktur. Ancak bu iktidar var olan tek kişilik hükümet bu sorunu çözemez. Kapasitesi, bilgisi, birikimi yok. Bu sorunun tek tahlili var demokratik yollarla sandığın gelmesidir. Şayet yol arkadaşı olmak istiyorsanız buyrun gelin yürüyeceğiz. Şayet mevcut durumdan mutluysanız yolunuz açık olsun, ayrılın bizden.