Kılıçdaroğlu: birlikte aydınlığa kavuşturacağız bu ülkeyi

Muqe

Global Mod
Global Mod
CHP Önderi Kılıçdaroğlu, dün akşam saatlerinde eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile bir arada elektrikleri kesik meskeninde gençlerin ziyaretine ait toplumsal medya hesabından bir görüntü yayınladı. Kılıçdaroğlu, paylaşımına, “Dün akşam gençler, Selvi Hanım ile beni ziyarete geldiler. Meskenimiz karanlıktı ancak gençlerin gücü Türkiye’yi aydınlatacak üzere görünüyor. birlikte aydınlığa kavuşturacağız bu ülkeyi” notunu düştü. “Birimiz karanlıktaysak, hiç birimiz aydınlıkta değiliz” başlıklı görüntü, Selvi Kılıçdaroğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu elektrikleri kesik meskenlerinde gençlerle çay içerek sohbet etmelerini içeriyor.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlerin ziyaretinden kesit olarak paylaştığı görüntüde şunları söylemiş oldu;

“Yaklaşık 4 milyon abonenin sesinin duyulmasına yol açtı. bu biçimdece geniş kitleler, ‘evet elektriği kesilen bir aile sanki nasıl geçiniyor, çocukları ders çalışıyor mu, çocuklar okula gidiyor mu, çocukların elbiseleri yıkanacak… ötürüsıyla daha bunun biz elektriği kesilen aileye giderken, birebir ailenin doğal gazının kesildiğini de öğrendik. Buna benzeri, dramatik bir tablo. Buna emsal dramatik tablolar yaşanıyor ve bu dramatik tabloların yaşanması bizim kabul edebileceğimiz bir şey değil.

Türkiye o denli bir noktaya geldi ki, anayasa askıda, hukuk sistemi askıda, yargı siyasetin buyruğunda, adalet söylemiş olduğiniz kavram neredeyse yok oldu. bu biçimde biz bütün bu haksızlıklara karşı direnmemiz gerekiyor.

‘Beşli çeteler’, uyuşturucu baronları, bunlar toplumun kanının emen keneler üzere. Devletin en büyük işlerini adrese teslim ihale ediyorsanız, milyar dolarlar aktarıyorsanız… Milyar dolarlar bir şahsa gitmiyor aslında, onun beslediği artta siyaset aktörleri var. Siyasetin de kendi ortasında çeteleri var. Onlar da para alıyorlar. Sana o ihaleyi verdim fakat onun bir kısmını bana ver, beni finanse et; diyorlar. Uyuşturucu baronları ile kol kola gezip, fotoğraf çektirenler var. ötürüsıyla bu biçimde bir tablo içerisinde, gençleri bilhassa toplumun meselelerin sahip çıkmaları gerekiyor.

Yurtsever gençlerin, kendi ülkelerinde kalıp, bu çabayı vererek, kendi ülkelerinde demokrasiyi getirmeleri konusunda verdikleri çabanın kararınu almaları lazım. Evet iktidarı, biz değiştirdik demeleri lazım. Bunu yapabiliriz. 6 milyon 300 bin genç birinci kere oy kullanacak. 6 milyon 300 bin genç Türkiye’nin mukadderatını değiştirecek.

Gençler, dünya siyaset tarihine hoş bir armağan bırakmış olacaklar. Demokratik yollarla bir dikta idaresini sandıkta yendik diye. hiç bir yerde rastlanmadı. Siz bunu yapacaksınız. O niçinle işi sağ-sol olayından büsbütün ayırıp, büsbütün demokrasiye, insan haklarına, fikir özgürlüğüne kilitlenip, bunun üzerinden toplumu örgütlemeliyiz. Ve topluma, gerçekleri anlatmalıyız. her insanın problemlerine ilgi duyduğumuzu, sıkıntıları çözmek için çaba ettiğimizi, kendi sıkıntılarımızı çözmek için de uğraş ettiğimizi söz etmeliyiz. Bunlar olduğu taktirde Türkiye’nin kısa mühlet ortasında düzeleceğine inanıyorum.”