Kılıçdaroğlu, Ankara’da konuşuyor

Muqe

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyleki:

Mansur Lider sahiden de Ankara’nın Ankara olduğunu, Ankara’nın Türkiye’nin kalbi olduğunu ve Ankara’nın bir başşehir olarak başka 80 ile örnek olması gerektiğini bilen ve bu mevzuda uğraş harcayan bir belediye lideridir.

Dün Giresun’da balıkçıları ziyaret ettim. Ben bütün balıkçı arkadaşlarıma yemin ettim. Hopa’dan başlayıp Samandağ’a kadar bir milletvekili arkadaşımızı ve grubunu bakılırsavlendirdik. Her bir limanı, bölgeyi gezerek balıkçıların sıkıntısını saptayın diye. En taze balığın Ankara’da olduğu söyleniyor fakat balığı tüketen Ankaralıların hoş bir ortamda, balığın satıldığını, hazırlandığını, müşteriye sunulduğunu görmeleri lazımdı.

Burası başşehir ve başşehrin dünyadaki bütün başkentlerle yarışabilir pozisyonda olması lazım. 21. yüzyılda metropollerin de yarışı vardır. O çerçevede bakmak, kıymetlendirmek gerekiyor.

Mansur Lider yalnızca bu iki tesisi yapmadı. Mansur lider bununla birlikte kırsal kalkınma konusunda Türkiye’ye örnek olacak bir hayli çalışmanın da altına imza attı. Bugün kırsalda bir hayli vatandaşımız emek harcıyorsa, kazanmaya başladı, kazanıyor ve huzur ortasında elde ettiği eseri satarak gelir elde ediyor.

Gençler olağan olarak gülmek, eğlenmek, bisiklete binmek, otomobil sahibi olmak ister. Niyetlerini özgürce söz etmek ister. ötürüsıyla gençleri ihmal eden bir idaresi asla Türkiye kabul etmiyor. Biz bütün gençleri kucaklıyoruz.

Toplumun kucaklaşmasına ortam hazırlıyorum. Bütün bunlar bununla birlikte helalleşmemize ortam hazırlıyor. Helalleşiyoruz. Hiç kimsenin kimliğini, ömür üslubunu, inancını sorgulamadan bu ülkede her insanın huzur ortasında yaşayacağı bir Türkiye’yi inşa etmeye çalışıyoruz. Millet İttifakı olarak yapıyoruz, 6 önderiz orada. Hepimiz bu ülkede barış, huzur istiyoruz. Bizi ayırmak, bölmek isteyenler öbürleri. Biz ayrışmayacağız, biz kimilerinin inadına karşı birlikte, birlikte olacağız. Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız.

Kardeş kardeşi sorgulamaya başladı, komşu komşuyu sorgulamaya başladı.

Bizlere düşen nazaranv birlikte olmaktır, huzur ortasında yaşamaktır. Biz Millet İttifakı olarak kararlıyız. Millet İttifakı olarak bu ülkeyi aydınlığa kavuşturacağız. Ekonomiyi düzelteceğiz, arbedeyi bitireceğiz, rahmeti getireceğiz.