Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yeni görüntü

Muqe

Global Mod
Global Mod
CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin Twitter hesabından paylaşılan bir görüntüde Aile Dayanakları Sigortası projesini tanıttı. Kılıçdaroğlu, “Aile Takviyeleri Sigortası, toplumsal güvenlik sisteminin 9 sigorta kısmından biridir. Yürürlülüğe girmesiyle kişi, doğumundan vefatına kadar toplumsal devletin teminatına kavuşacaktır. Aile Dayanakları Sigortası, minimum fiyatın altında geliri olan yahut hiç geliri olmayan bütün aileleri kapsıyor. Aile Takviyeleri Sigortası, toplumsal güvenlik manasında bütün ailelerin teminatı olacak” tabirlerini kullandı.

“BU TOPRAKLARDA HİÇBİR ÇOCUK YATAĞA AÇ GİRMEYECEK”

Soru karşılık halinde ilerleyen görüntüde Kılıçdaroğlu, “Kaynak da var para var lakin bu bir siyasi tercihtir. Bütçede toplanan paraların nerelere harcaması gerektiğine siyasetçi karar verir. Biz halk için harcayacağız. Bu topraklarda hiç bir çocuk yatağa aç girmeyecek” dedi.

“HER KONUTTA RAHMET İSTİYORUM”

Kılıçdaroğlu, kelamlarını “Her konutta rahmet istiyorum. Her konutta barış istiyorum. Bunu sağlamanın yolu herkese ekonomik garanti, her aileye ekonomik teminat. Bu sigorta kolu bunu sağlıyor. Bize inanın ve itimadın. Biz bunu kesinlikle yapacağız” sözleriyle sonlandırdı.